Apple

Apple Sonunda Çalışanların Ücretlerini Tartışmasına İzin Veriyor

İstihdam kurallarına yönelik eleştirilerin ardından Apple, görünüşe göre işyerinde neye izin verildiğini açıklığa kavuşturmak ve belki de gelecekteki tartışmalardan kaçınmak için yola çıktı.

NBC News, Tim Cook’u rahatsız edecek bir dahili notun sızdırıldığını bildiriyor – diğer şeylerin yanı sıra çalışanların işyeri sorunlarını kendilerine en rahat hissedecekleri şekilde tartışmakta özgür olduklarını belirtiyor. Bu, doğrudan amirlerini veya şirketin merkezi İK ekibini içerebilir.

ABD yasalarında şart koşulduğu için bu gerçekten haber olmamalı. Ancak son zamanlarda Apple’ın, bazıları Eylül ayındaki herkesin katıldığı bir toplantıda seslerinin duyulmadığını söyleyen mağdur durumdaki çalışanları dinleme konusundaki istekliliği konusunda soru işaretleri oluştu.

Not ayrıca, Apple çalışanlarının maaşlarını ve çalışma şartlarını birbirleriyle tartışmalarına izin verildiğini de doğrular. Bu, cinsiyet ve ırkla ilgili ücret eşitsizlikleriyle mücadele etmeye çalışırken kilit bir unsurdur; Ağustos ayında şirket, dahili ödeme anketlerini engellediği için yasayı çiğnemekle suçlandı.

Notta, “Politikalarımız, çalışanların ücretleri, saatleri veya çalışma koşulları hakkında özgürce konuşmalarını kısıtlamaz” diyor.

Not, Apple’ın bu sonbaharın başlarında işyerinde suistimal hakkında tweet atan bir yöneticiyi kovmasından sonra geldi. Bu, şirketteki çalışma koşulları hakkında tartışmalara yol açtı.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-staff-discuss-pay-3810936/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...