Yazılım

M1 Mac Sahipleri ‘iOS Uygulamalarını İndiremiyor’

M1’in Mac’lerinin feci hafta sonu kötü haberlerine girmek için çok geç gelmek, Apple’ın en son makineleri için bir başka sorun daha getiriyor.

M1 çipli bir Mac kullanıyorsanız, geliştiricinin buna izin vermesi koşuluyla herhangi bir iOS uygulamasını yükleyebilir ve ek yazılım olmadan kullanabilirsiniz. Geliştiriciler, özel olarak geliştirilmiş ARM tabanlı işlemcilere geçerek, uygulamalarını yalnızca iPhone ve iPad için mi yoksa yeni Mac’ler için mi sunacaklarına karar verebilirler. Ancak şu anda, bazı kullanıcılar iOS uygulamalarını M1 Mac’lerine indirmek istediklerinde sorun yaşıyor gibi görünüyor.

Apple kısa süre önce Mac App Store’da görünmeyen uygulamaların yandan yüklenmesini yasakladı, ancak olması gereken uygulamaların yine de çalışması gerekiyordu. Ancak bir hata nedeniyle, bazı kullanıcılar şu anda M1 Mac’lerine iOS uygulamaları yükleyemiyor. İndir düğmesine tıkladıktan sonra mağaza geri döner ve indirme düğmesini tekrar görüntüler.

Apple desteğine sorunla ilgili bilgi verildi. Henüz hatayı izole etmedi, ancak sorunu en fazla üç gün içinde çözmeye çalışacak.

İOS uygulamalarını indirmek, birkaç gün öncesine kadar sorunsuz bir şekilde çalıştı. Umarım Apple sorunun nedenini hızlı bir şekilde bulabilir ve düzeltebilir.

Macwelt’

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...