iPhone

Katlanabilir iPhone ‘2025’e Ertelendi’

Katlanabilir cihazlar, oldukça sayıda Android üreticisinin devreye girmesiyle şu anda en büyük trendlerden biri. Apple’ın da çoğunluğa atlamakla ilgilenilmiş olduğu bildiriliyor, sadece ilk katlanır iPhone için daha ne kadar beklememiz gerekecek?

Bir süredir Apple’ın 8 inç ekranlı ve 3200 x 1800 px çözünürlüğe haiz katlanabilir bir iPhone modeli üstünde çalmış olduğu söyleniyordu. Bununla beraber, analist Ross Young’ın yeni bir raporuna gore, modelin piyasaya sürülmesinden ilkin 2025 olacak, bu da önceki söylentilerin önerdiğinden bir yıl sonrasında.

Büyük olasılıkla aygıt Apple Pencil desteğine haiz olacak; bunun haricinde, ayrıntılar hala nispeten azdır. Sadece katlanabilir bir iPhone modelinin geliştirilmekte olduğu teorisini destekleyecek oldukça sayıda kanıt var. Mesela bu alanda Apple’dan sayısız patent başvurusu var.

Birkaç ABD’li analist, katlanabilir bir iPhone zamanı ulaşmadan önce 5G destekli katlanabilir bir 12 inç iPad göreceğimizi bekliyor. Apple’ın ek olarak MacBook için 20 inçlik katlanır bir ekran üstünde çalmış olduğu da biliniyor.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/foldable-iphone-delayed-2025-3813699/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...