iPhone

iPhone Telefon Ses Az Gelmesi

iPhone Ahize Temizleme

iphone 13 group shots review 1

iPhone Telefon Ses Az Gelmesi iPhone ahize temizleme işlemini evde veya ofiste yapmak için için bize gerekli olan malzemeler sert ve ince uçlu diş fırçası, kolonya veya aseton , bir tane pipet veya kamış gibi bir malzeme.

 • iPhone ahize temizlemek için önce diş fırçamıza kolonya veya aseton döküyoruz.
 • diş fırçasını bir kaç kere sallıyoruz ki, üzerindeki fazla olan sıvılar dökülsün
 • diş fırçasının üzerinde fazla sıvı kalmadığına inandığımız zaman kulağımıza ses gelen yeri ( ahize nin filtresini ) bir dakika boyunca temizliyoruz.
 • daha sonra pipet veya kamış yardımı ile  temizlediğimiz bölüme üflüyoruz.
 • Pipet ve kamış yardımı ile üfleme işleminden sonra ahizeden gelen sesi kontrol ediyoruz.
 • iPhone ahize temizleme işlemi ses yeterli seviyeye gelene kadar fırça ile temizleyerek pipet ile üflüyoruz.

iPhone ahize temizleme işlemi sırasından en çok dikkat etmemiz gereken konu, diş fırçasında çok fazla sıvı kalmadan işleme başlanmasıdır. Aksi takdirde yani diş fırçasında çok fazla sıvı kalmış ise, ahize temizleme için kullandığımız diş fırçasındaki sıvılar ekranın için kaçar ve ekranda lekelenme oluşur.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri denediniz ve halen ahize sesi gelmiyor ise telefon tamiri için cihazınızı servisimize göstermenizi tavsiye ediyoruz.

iPhone Hoparlörden Ses Gelmiyor

 

iPhone hoparlorden ses gelmiyor sorununun 3 sebebi olabilir. Hoparlörden sen gelmiyor ise öncelikle iphone telefonunuz şarj soketi bölümünden sıvı almış ise bir gün bekleyerek içerideki sıvının kurumasıdır. Sorun birgünden fazladır devam ediyor ise aşağıda belirttiğimiz parçların kontrol edilerek onarı veya değişimi yapılması gereklidir.

 • iPhone Hoparlör Sorunu : Sıvı veya darbeye bağlı olarak iphone hoparlörü bozulabilir. Hoparlor bölümünü temizlemek için yapılan yanlış işlemler sonucuda hoparlöre zarar verilebilir. Hoparlör parçasında sorn var ise sadece bu parçayı değiştirerek sorun çözülebilir.
 • iPhone Hoparlör Filmi Sorunu : Hoparlör filmi, hoplarörün anakarta bağlantısını sağlamaktadır. Ayrıca bu hoparlör filmi üzerinde şarj soketi mikrofon ve şebeke anteni gibi parçalarda bulunmaktadır. Genelde sıvı temasından bozulan bu parça arızalanması sebebi ile hoparlör sorunu yaşıyorsanız, değişim yapıldıktan sonra düzelir.
 • iPhone hoparlör sorunu anakart arızası : iPhone anakartları darbe ve kısa devre sonucu bir çok arıza ve soruna sebep vermektedir. Hoparlör ve hoparlör filmi değişmesine rağmen iphone hoparlör sorunu devam ediyor ise anakart kontrol edilmesi gerekmektedir.

iPhone Ses Sorunu ve Çözümü

iPhone ses sorunu çözümü için önce telefonumuzun sorununu iyi anlamak ve iyi anlatmak gerekmektedir. Bazen küçük bir temizlik ile yapılabilecek tamir ve bakım hizmeti için yüksek ücret ödemek zorunda kalmayın. iPhone tamiri her zaman söylediğimiz gibi arıza tespitinin düzgün ve sağlıklı bir şekilde yapılması ile başlar. iPhone telefonlarda olşan ses sorunu, telefonun modeline göre kronik bir arızadan kaynaklanabilemekte veya toz, sıvı gibi maddelerden zarar görmüş olabilmektedir. Servisimizde yapılan genel kontrollerden sonra mikrofon, hoparlör, ara film hatta anakart tamrinie kadar bütün sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

iPhone 7 Ses Sorunu Çözümü

iPhone 7 ses sorunu, anakartın üzeründe bulunan ses entegresinden kaynaklanmaktadır. bu arıza iPhone 7 plus ses sorunu yaşayan kullanıcılar içinde aynıdır. iPhone 7 ses sorunu çözümü için telefonun en önemli parçası anakart  üzerindeki ses entegrenin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu parça değişimi kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış yapılacak en ufak bir müdahalede telefon kullanılamaz hale gelebilmektedir.

iPhone X Ses Sorunu Çözümü

iPhone x telefonlardaki ahize filtresi çok ince ve hassas bir parçadır.  iPhone x ahizden ses az geliyor sorununu yaratan bazı zaman toz ve kir yüzünden tıkanması, bazı zamanlar sıvı temasından sonra oluşan ve birde ekran değişimi sonrası yanlış işlem yapılmasından kaynaklı olmaktadır.

iPhone X  Ses Sorununu Yaşayanların Şikayetleri ve Çözümleri

iPhone x ses gelmiyor sorunu ve çözümü için önce şuna dikkat etmek gerekir. Telefonun ses sorununu ne zaman yaşıyorsunuz. Telefon görüşmesi esnasında karşı tarafın sesi çok az geliyor ise ahize temizliği yapabilirsiniz. Telefon görüşmesi esnasından ses hiç gelmiyor ise ahize değişimi yapılması gerekmektedir.

iPhone x müzik sesi az çıkıyor ise alt tarafta bulunan hoparlör filtre temizliği denenmelidir. Bu başarı sağlamaz ise iphone x hoparlör değişimi yapılması gerekir.

iPhone x ses hiç bir şekil gelmiyor ise veya ses bazen geliyor bir anda kesiliyor ise iphone telefonun anakartında sorun olabilir.

iPhone 11 Ses Sorunu ve Çözümü

iPhone 11 telefonlarda ses sorunu çözümü için ahize temizleme işlemi yapılması çok önemlidir. Eğer iphone 11 telefonunuzun ahizesisıvı teması veya herhangi bir sebep ile bozulmadı ise ahize temizliği yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. İphone ahizeden ses az geliyor şikayetiniz var ise bu işlemden sonra sorununuz çözülecektir . iphone 11 telefondan ses az çıkıyor ise önce telefonun ses seviyelerini kontrol etmek gerekir. Ses seviyeleri en yüksekte ise bu sefer hem ahize hem de hoparlör filtresinin temizlik veya değişim yapılması gerekmektedir.

iPhone 11 telefondaki ses sorunu için en güzel çözüm arızayı tam anlamayabilmek ve ona göre çözüm yolları aramaktadır.

iPhone 12 Ses Sorunu

iPhone 12 serisinde ( iphone 12 – iphone 12 mini – iphone 12 pro – iphone 12 pro max ) ortaya çıkan ahizeden ses gelmiyor sorunu genellikle ahizenin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. iPhone 12 serisinde ahize değişimi yaparken face id özelliğinin bozulmamasına dikkat edilmelidir. Parça değişimi sonrası face id yazılımınında değiştirilen parçaya aktarılması gerekmektedir. Aksi takdirde ahizeden ses gelmeme sorununu çözmenize rağmen face id özelliğini bozabilirsiniz. iPhone

iPhone Ekran Değişimi Sonrası Ahize Sorunu

iPhone ekran değişimi yaptırdıktan sonra ahizden gelen ses ile ilgili sorun yaşamaya başladıysanız tamir esnasında oluşan hatalardan kaynaklanma ihtimali çok yüksektir.

Bu sorunun başlıca nedeni ekran değişimi sırasında ahize filmine zarar verilmesi ile alakalı olmaktadır.  iPhone telefonlarda ahize filmi üzerinde yakınlık sensörü, ön kamera ve ön kamera ile video ve görüntülü konuşma yaparken ayrıca siri özelliğini kullanırken sesini algılayan mikrofonda bulunmaktadır.

Bunlarla ilgili sorun iphone ekran değişimi sonrasında başladı ise tamir yaptırdığınız yere bildirerek ücretsiz destek ve onarım almanız gerekir.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızın hoparlöründen ses bozuk geliyorsa veya hiç ses gelmiyorsa

Konuşan kişinin sesini net duyamıyor, cızırtılı ya da statik bir ses duyuyor veya ses kalitesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

Aşağıdaki adımları izleyin

 1. Aygıtınızda Zil/Sessiz anahtarı varsa anahtarı turuncu renk görünmeyecek şekilde ileri (aygıtın ekranına doğru) itin. iPad kullanıyorsanız sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırarak da Denetim Merkezi’ni açabilir ve Sessiz Mod’un kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  iPhone zil/sessiz anahtarı
 2. Ayarlar > Odak > Rahatsız Etme bölümüne gidin ve Rahatsız Etme özelliğinin kapalı olduğundan emin olun.

Apple Destek bölümüne ulaşma

Ses ayarlarını kontrol ettiyseniz ve aygıtınızda hâlâ ses sorunları varsa servis seçeneklerini görüşmek için Apple Destek bölümüne ulaşın.

Diğer adımları kendi başınıza denemek istiyorsanız

İsterseniz kendi başınıza deneyebileceğiniz birkaç adım daha vardır. Bu adımları uyguladıktan sonra servis seçeneklerini görüşmek için Apple Destek bölümüne ulaşmanız gerekebilir.

 1. Tüm ekran koruyucuları, film kaplamaları veya kılıfları aygıtınızdan çıkarın.
 2. Hoparlör girişinin engellenmediğinden veya kirli olmadığından emin olun. Yalnızca iPhone’da, alıcının engellenmediğinden veya kirli olmadığından emin olun.
 3. Gerekirse küçük ve yumuşak bir fırçayla hoparlör veya alıcı girişini temizleyin. Fırçanın temiz ve kuru olduğundan emin olun.
 4. Ayarlar > Sesler (veya Ayarlar > Ses ve Dokunuş) bölümüne gidip Zil Sesi ve Uyarılar sürgüsünü birkaç kez ileri geri sürükleyin. Herhangi bir ses duymuyorsanız veya Zil Sesi ve Uyarılar kaydırıcısındaki hoparlör düğmeniz soluksa hoparlörünüz için servis gerekebilir.
 5. Ses duyarsanız iPhone’unuzla arama yapmayı deneyin ve hoparlörü açın. iPad veya iPod touch’ta bir FaceTime araması yapın. Hâlâ ses duyamıyorsanız ya da statik bir ses veya cızırtı duyuyorsanız sorun, ağınızdan veya sinyal alımınızdan kaynaklanıyor olabilir. Daha sonra veya farklı bir konumdan tekrar aramayı deneyin.

FaceTime her ülkede veya bölgede kullanılamaz.

iPhone Tamiri ve Fiyat Listesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...