iPhone

iPhone SE 2020 Yeni Bağlantı Hatası Ortaya Çıktı

iPhone SE 2020 Apple’ın uzun süredir beklenen ve yeni tanıtılan iPhone SE modelinde bir hata ortaya çıktı. iPhone SE 2020, Wi-Fi 6 teknolojisi ile geldiği için büyük bir ilgi çekmişti. Ancak bu yeni teknoloji pek çok kullanıcı tarafından eleştirilerin hedefi haline geldi.

iPhone SE modeli için son birkaç senedir devamlı kullanıcılar tarafında büyük beklentiler vardı. Uygun fiyatlı olması ve iPhone 5 kasasına sahip olması ile ilk iPhone SE milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı.

Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan iPhone SE 2020, yaklaşık 10 gün önce ülkemizde satışa sunuldu. Son iki senedir tanıtılan iPhone modellerinin tam tersine kasası itibariyle iPhone 8‘e benzeyen cihaz yine büyük ilgi gördü. Ancak gündeme gelen bir hata kullanıcıların canını sıkmaya yetti.

Apple’ın destek sayfasında iPhone SE 2020 modelini alan kişiler tarafından Wi-Fi bağlantısı sorunu için onlarca şikayet yer almakta. Aşağıda Apple destek sayfasından bir örnek yer almakta. Ayrıca diğer forumlarda da bu şikayet kullanıcılar tarafından dile getirilmeye devam ediyor. Bu kadar çok şikayetin olması bu durumun kronik bir sorun olabileceğini akıllara getiriyor.

iphone-se-ariza-belirlendi
iphone se

 

Bir kullanıcı iPhone SE 2020 model cihazının, iPhone 6‘ya oranla % 75 daha yavaş çalıştığını belirtiyor. Ayrıca kullanıcı her iki cihazı da aynı Wi-Fi’ye bağlı halde test etmiş.

Apple tarafından henüz sorun hakkında fotoğrafı bir açıklama yapılmadı ancak kullanıcılar yeni bir güncellemeyle bu meselenin giderilebileceğini düşünüyor. Önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan WWDC 2020 etkinliğinde bu meselenin ele alınacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...