iPhone

İPhone Şarj Cihazını Düşürmek 861.000 Ton Metal Tasarruf Ediyor

Apple, en yeni nesil telefonlardan itibaren standart olarak iPhone modelleriyle şarj cihazlarını göndermeyi durdurdu, bu da müşterilerin bir tane eklemek veya önceki bir satın alma işleminden bir şarj cihazını (sözde niyet edildiği gibi) yeniden kullanmak için fazladan ödeme yapması gerektiği anlamına geliyordu. Tepki, bu politikanın beklenen çevresel faydalarının takdir edilmesi ile Apple için maliyet tasarruflarıyla ilgili şüphecilik arasında karışıktı – ancak yeni bir Çevresel İlerleme Raporu en azından hareketin yeşil kimlik bilgilerinin sağlam olduğunu öne sürüyor.

Raporda, “2020’de iPhone 12 ve Apple Watch Series 6 aygıtları, güç adaptörleri kutusuz olarak gönderiliyor.” “Değişiklik daha küçük, daha hafif ambalajlara izin verdi. Aynı zamanda nakliye paletine% 70’e kadar daha fazla ürün sığdırmamızı sağladı – bu da nakliye ile ilişkili emisyonların azaltılmasına yardımcı oluyor. Bu değişiklik aynı zamanda önemli miktarda plastik ihtiyacını da ortadan kaldırdı. ve çinko çünkü güç adaptörleri bu malzemelerden en büyük kullanımımızı oluşturuyor. “

Onun üzerinde çevre web sayfası Apple, şarj cihazını iPhone kutularından düşürerek 861.000 metrik ton bakır, çinko ve kalay tasarrufu yapmayı beklediğini söylüyor. (Not: Başlangıçta bunu yıllık bir tasarruf olarak bildirdik, ancak Apple aslında bunu bir defaya mahsus bir toplam olarak değerlendirecek.)

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/dropping-iphone-charger-saves-metal-3803797/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...