Yazılım

‘Apple Gizlilik Kurallarını Atlamanın Yollarını İnceleyin’

Financial Times’a göre Snapchat’ın arkasındaki şirket olan Snap Inc, Apple’ın yaklaşan takip kurallarını aşmanın çeşitli yollarını araştırıyor.

İOS 14.5 güncellemesinin bir parçası olarak Apple, yeni bir Uygulama İzleme Şeffaflığı (ATT) sistemini zorunlu hale getirecek. Bu, uygulamaların onları ağ üzerinden izlemek istiyorlarsa kullanıcıdan izin almaları gerektiği anlamına gelir.

Dahili belgelere göre Snap, reklam kampanyalarına kaç kullanıcının tepki verdiğini analiz etmek için üçüncü taraf şirketlerden gelen verileri kullanmayı planlıyor. Bu verilere kendi bilgileriyle ilgili olarak çapraz referans verilerek, kullanıcıları tanımlamak ve izlemek mümkün olmalıdır.

Halihazırda birkaç Çinli şirketin benzer yöntemleri düşündüğüne dair haberler var. Ancak Snap, bu stratejiyle ilgilenen en büyük Amerikan şirketidir.

Snap, Financial Times’a, Apple’ın yeni kurallarının etkisini test etmek için birkaç aydır benzer bir sistemi test ettiğini doğruladı. Ancak Snap, ATT piyasaya sürüldüğünde sistemi kapatmayı planladığını söylüyor.

Şirket, kullanıcıları izinleri olmadan izleyemeyeceğini bildiği konusunda ısrar ediyor, ancak kuralları çiğnemeden grup verilerini toplayabileceğini söylüyor.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/snap-apple-ing-rules-3803399/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...