iPhone

iPhone 14 Hem Çentik Hem İğne Deliği Kameraya Sahip Olabilir

Geçen ay Apple iPhone 13’ü tanıttığında hayal kırıklığı yaşandı ve önceki yılın modellerine göre daha küçük de olsa ekranının üst kısmından bir çentik çıkarıldı. Müşteriler, gerçekten tam ekran bir iPhone’u çok yakında istediklerini açıkça belirttiler.

Ancak pratiklikler Apple’ın bunu sağlamasını zorlaştırıyor, çünkü hangi tasarımla giderse gitsin iPhone’un Face ID ve/veya Touch ID için öne bakan kameralar ve sensörler için yer bulması gerekiyor. (Çentiğin savunması makalemizde bazı konuları tartışıyoruz.) Ve söylenti üreticisi, Apple’ın gelecek yılki iPhone’da sensör paneli tasarımıyla bu soruna nasıl yaklaşacağı konusunda şimdiden spekülasyon yapmaya başladı.

Son zamanlarda, ünlü ancak düzensiz sızıntı yapan Jon Prosser, çentiğin yerini kamera için bir iğne deliği ile değiştireceğini iddia etti ki bu, bir süredir bazı rakiplerinin telefonlarında bulunan bir şeydi. Samsung Galaxy S21, halihazırda piyasada bulunan bir iğne deliği tasarımının bir örneğidir.

iPhone 14’ün iğne deliği olan ve çentiksiz bir maketi, Front Page Tech’de yayınlandı.

Ancak MacRumors tarafından bildirilen Çin sosyal medya sitesi Weibo’dan yeni bir söylenti, şimdi iğne deliği kamerasının Apple’ın çentiği düşürmesine olanak tanımasının “olası” olmadığını ve iPhone 14’ün ekranının her iki çentik tarafından bozulacağını iddia ediyor. ve bir iğne deliği.

O zamandan beri silinen gönderi, MacRumors’un gözlemlediği gibi geçmişte en az bir doğru tahminde bulunan @PandaIsBald hesabından geliyor: 9. nesil iPad’in geçen ay Apple’ın etkinliğinde lansmanı.

Kaynak, Apple’ın adım adım boyutunu küçültme yolunda ilerlemeye devam etmesiyle çentik en azından daha küçük olacak. Bu hızla giderse, on yıl içinde tamamen ortadan kaybolması gerekirdi.

Tabii ki şaka yapıyoruz. Ancak tamamen çentiksiz bir iPhone için özlem duyuyorsanız, şu anda 2023 sonbaharını beklemeniz gerekecek gibi görünüyor. Düzenli olarak güncellenen iPhone 14 haber merkezimizle en son sızıntıları ve söylentileri takip edin.

Ve o zamandan önce satın almak istiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarından oluşan topluluğumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık bulun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-notch-pinhole-camera-3809252/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...