iPhone

iPhone 13 ‘Uydu Arama Özelliği Almak İçin’

iPhone 13 piyasaya sürülmesine sadece haftalar kaldı ve sırlarının şimdiye kadar çalışkan sızıntı topluluğu tarafından açığa çıkarılacağını düşünmüş olabilirsiniz. Ama yanılıyorsunuz: Şimdi bile hala sürprizlerle karşılaşıyoruz.

Örneğin, 9to5Mac analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 13 hakkında geç ve beklenmedik bir tahminle Apple sitelerini şok etti. Apple’ın yeni ahizesinin bir tür uydu telefonunu destekleyeceğini iddia ediyor.

Telefonların, normal bir mobil şebeke kapsama alanı olmadığında bile aramalar ve mesajlar için düşük yörüngeli uydular ağı üzerinden iletişim kurabilecekleri özel bir uydu modu ile donatıldığı söyleniyor.

Ming-Chi Kuo, uydu iletişiminin Cupertino şirketinin AR kulaklıkları ve olası bir Apple Car gibi gelecekteki ürünlerinin önemli bir parçası olabileceğini düşünüyor. Apple, Qualcomm’un uydu iletişimini destekleyen X60 modeminin özel bir çeşidini kullanacak.

2019’da Bloomberg, Apple’ın uydu teknolojisini araştırdığını (ve 2017’den beri olduğunu) bildirdi, ancak o zamandan beri bunu ilk kez duyuyoruz. Ancak ilginç bir şekilde, Kuo’nun tahminini takiben Bloomberg, yeni bir makalede potansiyel özelliğin gerçek bir uydu telefonundan daha sınırlı olduğunu, gelecek yıla kadar hazır olmayacağını ve ondan önce hurdaya ayrılabileceğini savunarak muhalefetteki en yüksek seslerden biriydi. o noktaya gelir.

Bloomberg, “…Bu, iPhone’un bir uydu telefonuna benzer bir şeye dönüşeceği ve kullanıcıları hücre ağlarına güvenmekten kurtaracağı varsayımına yol açtı” diye yazıyor. “Ancak Apple’ın planı başlangıçta kapsam olarak daha sınırlı… müşterilerin kriz senaryolarıyla başa çıkmasına yardımcı olmaya odaklanıyor. Bir sonraki iPhone uydu iletişimi için gereken donanıma sahip olsa da, özelliklerin gelecek yıldan önce hazır olması pek mümkün değil.”

Düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimizle lansmana girerken en son söylentileri takip edebilirsiniz. Bununla birlikte, satıcılar talebin düştüğünü gördüğü için mevcut iPhone modellerinde bir pazarlık yapabilirsiniz – en iyi iPhone fırsatlarının toplanmasında bunları kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-satellite-3807891/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...