iPhone

iPhone 13, iPhone 12’den ‘Daha Pahalı’ Olacak – DigiTimes

Digitimes’ın bir raporu, Apple’ın çok yakında piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone modelleri için fiyatları artırmayı planladığını iddia ediyor.

Artışın tam olarak ne kadar büyük olacağı bilinmiyor, ancak 26 Ağustos Digitimes raporuna göre, fiyat artışının nedeni, bileşen fiyatlarının fırlamasına neden olan küresel çip sıkıntısı.

Apple, şüphesiz, kullanıcıların daha güçlü bir işlemci, geliştirilmiş kameralar ve daha büyük pil için daha fazla ödemeye istekli olacağını umuyor.

Bu, TrendForce’un bu yazın başlarında iPhone 13’ün iPhone 12 serisine benzer fiyatlara sahip olacağını gösteren bir raporuyla çelişiyor. Dediler ki: “En son modeller önemli donanım yükseltmeleri ile gelmediğinden, Apple’ın üretim maliyetlerini etkin bir şekilde kontrol edebildiği varsayıldığında, iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisine benzer kalması bekleniyor. Bu agresif fiyatlandırma planının bir sonucu olarak, iPhone sevkiyat muhtemelen art arda iki yıl boyunca büyüme yörüngesini koruyacak.” Daha fazlası burada: iPhone 13 ‘iPhone 12 ile aynı fiyata mal olacak’.

iPhone 13’ün 14 Eylül’deki bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor ve yeni telefonun o Cuma veya Cuma günü satışa çıkması bekleniyor. Çinli IT Home sitesi, iPhone 13’ün, beklendiği gibi 14 Eylül’de gerçekleşirse, Apple etkinliğinden birkaç gün sonra, 17 Eylül’de satışa çıkacağını iddia etti.

Aynı site, üçüncü nesil AirPod’ların 30 Eylül’de satışa çıkacağını iddia ediyor.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-more-expensive-3807825/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...