Yazılım

iOS Geliştiricisi Apple’a App Store Dolandırıcılığı Davası, ‘Monopoly Muscle’ Davası Açtı

Bu yılın başında, yazılım geliştiricisi Kosta Eleftheriou başladı raporlama Her yıl kullanıcıları pahalı abonelikler için ödeme yapmaları için kandırarak büyük miktarlarda para üretebilen App Store’daki bariz şekilde hileli uygulamalarda. Apple, işaret ettiği bazı uygulamaları kaldırdı, ancak mağazada aynı geliştiricinin diğer uygulamalarını bıraktı.

Şimdi Eleftheriou, KPAW LLC şirketi aracılığıyla Apple’a rekabet ihlalleri nedeniyle dava açtı, The Verge raporuna göre.

Dava, Kaliforniya’daki yerel bir mahkeme olan Santa Clara Yüksek Mahkemesinde açıldı. Kosta Eleftheriou, Apple’ı yanlış pazarlama, sözleşme ihlali ve dolandırıcılıkla suçluyor.

Takım elbise bir takım iddialarda bulunuyor:

  1. Apple’ın Eleftheriou’nun FlickType uygulamasını satın almaya çalıştığını ve satmak istemediğinde App Store’da satmasını engelleyerek intikam aldığını.
  2. FlickType’daki teknolojinin, App Store’da herhangi bir engel olmaksızın yayınlanan diğer üçüncü taraf uygulamalarının uzun bir listesi tarafından kullanıldığını, bu da FlickType’ın sahte gerekçelerle reddedildiğini gösteriyor.
  3. Apple, App Store’u dolandırıcılık ve sahtecilikten uzak tutma sözünü tutmadı. Eleftheriou’ya göre, FlickType klonları mağazada satmaya ve Apple için para getirmeye devam ediyor.

Apple’ın App Store yönetişimi geçtiğimiz yıl ilgi odağı oldu. Fortnite’de indirimli bir doğrudan ödeme sistemi uygulamaya çalışan Epic Games ile uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığa hala karışmış durumda ve Ubisoft, geçen yıl Rainbow Six’in Apple platformu üzerinden satılan bir kopyası olduğu iddiasıyla dava açtı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...