mac

iMac Pro İki M1 Max Alacak – Raporlar

Apple, 27 inç iMac’i Ağustos 2020’de iyi bir nedenle güncelledi – o sırada mevcut olan iMac için mümkün olan en yüksek seviyeye çıkardı. Apple Silicon’a geçişten önceki son Intel Mac olan 2020 27 inç iMac, x86 platformuna bağlı kalmak için iyi nedenleri olanlara, örneğin Windows’u Mac’te yerel olarak çalıştırmaları gerekiyorsa, geleceğe dönük ve uygun bir alternatif sunmak üzere üretildi. performanstan ödün vermek.

Dezavantajı, elbette, 27 inç iMac’in o kadar iyi ki, etkileyici M1 Max dizüstü bilgisayar çipi bile 5K iMac’in GPU performansıyla eşleşebilirken, Core i7-10700K’nın CPU performansını tam olarak karşılayamıyor veya 27 inç iMac’te Core i9-10910. 27 inç iMac’in destekleyebileceği kadar RAM’i de destekleyemez (MacBook Pro’da M1 Max tarafından sunulan 64 GB yerine 128 GB’a çıkar.)

Ancak bu sorun, geçmişten bize tanıdık gelen bir konfigürasyonla kolayca çözülebilir: ikili bir versiyon. Apple, bir kalıpta iki M1 Max yongası gönderebilir ve böylece yalnızca iki kat daha fazla CPU ve GPU çekirdeği getirmekle kalmaz, aynı zamanda paylaşılan belleği de artırır. Daha fazla bilgi için 2022 iMac hakkında bildiğimiz her şeyi okuyun.

AAPL Ağacı blogu, aşağıdaki videoda YouTuber Max Tech’in yaptığı gibi bir raporda bu öneriyi yapıyor:

Bu M1 Max Duo, iki adet 10 çekirdekli CPU sağlayabilir (aynı zamanda yaklaşık 20.000 GB5 CPU çok çekirdekli puanı için – AAPL Ağacına göre 2017 makinesindeki en üst düzey 18 çekirdekli Xeon CPU’dan yaklaşık %50 daha iyi olmalıdır) Bu, yalnızca yaklaşık 60W maksimum CPU gücü kullanırken olur.

Bu site, bir M1 Max Duo iMac Pro’nun şimdiye kadar test edilen en hızlı Mac’e, hatta 2019’da piyasaya sürülen 28 çekirdekli Xeon tabanlı Mac Pro minitower’a rakip olabileceğini öne sürüyor.

M1 Max Duo, Vega 64’ün 16 GB HBM2 ayrık belleğine kıyasla, erişim için en az 64 GB birleşik belleğe sahip 64 adede kadar GPU çekirdeğine de izin verebilir.

Apple silikon Mac’ler için bir Linux portu üzerinde çalışan geliştirici Hector Martin, macOS’un kaynak kodunda bu ikili M1 Max çözümünün Apple’ın planı olduğunu gösteren “birçok ipucu” bulduğunu belirtti.

AAPL Tree, bu seçeneğin 2021’de daha önce durdurulan iMac Pro’nun yerini alabileceğini öne sürüyor.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/imac-pro-get-two-m1-max-reports-3810868/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...