Apple

Apple, Ofise Dönüşle ‘İlerliyor’

Sızdırılan bir video, Apple’ın, şirket içinden sesli muhalefete rağmen, çalışanların haftada üç gün ofise dönmesini isteme planını ilerletmeyi planladığını gösteriyor.

Haziran ayının başlarında CEO Tim Cook, şirketin tüm ofis çalışanlarına pandemi sonrası gelecek planlarını detaylandıran bir e-posta gönderdi. Apple, evden tam zamanlı çalışmaya devam etme niyetinde olmadığını söyledi; personel, özellikle Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada üç gün sahada çalışmaya dönecektir. Diğer iki gün için çalışanlar, kişisel durumlarına göre nerede çalışacaklarını seçebilirler.

Bu mesaj evrensel onayla karşılanmadı. Bir grup çalışan, daha fazla esneklik talep eden destek imzaları için şirkete gönderilen bir açık mektup yazdı.

Mektup yazarları, politikanın etkisi hakkında endişelerini dile getirdiler ve şirketin, merkezi yönetim tarafından dikte edilen kurallar yerine, bireysel çalışma gruplarının kurulumları üzerinde daha fazla etkiye sahip olmalarına izin vermesi gerektiğini önerdiler.

“Esnekliğin getirdiği kapsayıcılık olmadan” yazdılar, “çoğumuz ailelerimizin bir kombinasyonu, esenliğimiz ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için yetkilendirilmiş olmak ya da Apple’ın bir parçası olmak arasında seçim yapmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. “

Yine de Apple, The Verge tarafından elde edilen sızdırılmış bir dahili videoya dayanarak planına bağlı görünüyor. Videoda, İK direktörü Deirdre O’Brian konuyu ele alıyor ve yönetimin sahada birlikte çalışmanın “kültürümüz ve geleceğimiz için gerekli” olduğuna inandığını doğruluyor.

Bir dizi büyük teknoloji şirketi çok daha esnek bir yaklaşım benimsedi ve pandemi sonrasında daha önce izin verilenden daha fazla evden çalışmaya izin vermeyi planlıyor. Örneğin Twitter, çalışanların “sonsuza kadar” evden çalışabileceklerini söyledi. Google başlangıçta ofiste haftada üç gün görev yaptı, ancak o zamandan beri politikasını biraz gevşetti.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-return-office-3806283/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...