mac

HDR Videolar Crash Yeni MacBook Pro, Kullanıcı Raporu

Birkaç kullanıcı, Safari veya Chrome’da YouTube’da bir HDR videosu izleyip ardından yorumlara kaydırdıklarında 2021 MacBook Pro’larının çöktüğünü – özellikle bunun bir çekirdek hatasıyla sonuçlandığını bildiriyor. Bu, macOS Monterey’in en son sürümü olan 12.0.1 çalıştırıldığında gerçekleşir.

Sorun hemen hemen her seferinde ortaya çıkıyor, bir kullanıcıyı MacRumors forumunda şikayet ediyor ve hatta Güvenli Mod’da ortaya çıkıyor. Özellikle 16GB RAM’e sahip makineleri etkiliyor gibi görünüyor, ancak 32GB veya 64GB’a sahip olanlar bile tamamen korunmuyor.

Forum kullanıcısı Cababah, “Youtube’da HDR videoları izlerken ve yorumlarda gezinirken sürekli çekirdek çökmesi yaşıyorum” diye yazıyor.

“Bu sorunu yaşayan başka biri var mı? Donanımla ilgili olup olmadığını merak ediyorum, bu durumda iade etmem gerekebilir ama arka arkaya birkaç kez yeniden oluşturabildim ve her seferinde tüm makine yeniden başlatılacak. Bueno yok. ..”

Bu sorun, kullanıcı YouTube’da tam ekran moduna girip çıktığında da ortaya çıkabilir.

Kullanıcılar, sorunun AV1 kod çözme işleminden kaynaklanabileceğini düşünüyor, ancak henüz hiçbir şey doğrulanmadı. Apple’ın yanıtını bekliyoruz ve bir yazılım güncellemesiyle düzeltilip düzeltilmeyeceğini (veya düzeltilip düzeltilemeyeceğini) henüz bilmiyoruz.

Bu, Apple’ın güçlü ve maliyetli yeni dizüstü bilgisayarlarını etkileyen ilk hata değil. Menü çubuğu öğelerinin çentiğin arkasına gizlenmesine neden olan bir sorunu daha önce bildirmiştik.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/hdr-videos-crash-new-macbook-pro-3810262/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...