iPad

GeForce Now, Fortnite’ı iPhone’a Geri Getiriyor

Apple ve Epic Games arasındaki uzun süredir devam eden anlaşmazlık – ilkinin popüler oyun Fortnite’ı, ikincisinin alternatif ödeme sistemlerini dahil etmesi üzerine App Store’dan başlatmasıyla başlayan – çok az soğuma belirtisi gösteriyor. Ancak Fortnite’ın yakın gelecekte App Store’da yeniden görünmesi pek olası olmasa da, oyunu iPhone ve iPad’inizde oynamanın artık nispeten kolay başka bir yolu var.

Nvidia, Safari tarayıcısı üzerinden Fortnite oynamanıza izin veren GeForce Now oyun hizmetini güncelledi.

GeForce Now, bulut tabanlı bir oyun akışı hizmetidir: tüm oyun, cihazınız yerine uzaktan (Nvidia’nın dünya çapındaki sunucu sitelerinden birinde) gerçekleştirilir. Daha sonra oyunu PC’nize, Mac’inize, iPhone’unuza veya herhangi bir yere aktarırsınız ve internet bağlantınız devam ettiği sürece, çok daha mütevazı bir makinede üst düzey bir oyun PC’sinin eşdeğer grafik çıktısına katılabileceksiniz. Tech Advisor, Nvidia GeForce Now Nedir? bölümünde hizmetin ayrıntılarını açıklıyor.

Elbette Apple’ın GeForce Now’ı durdurmaya çalışması ihtimali var. Ancak, hizmetin bir web tarayıcısı aracılığıyla kullanıldığı göz önüne alındığında bu zor olacaktır: Apple, App Store’da uyguladığı katı düzenlemelere ve tartışmalı tekelci güce geri dönemeyecektir. Yayıncılar, oyunlarının GeForce Now’da kullanımını engelleyebilir ve bazen engelleyebilir, ancak platform sahiplerinin aynı haklara nasıl sahip olacağı açık değildir.

Fortnite App Store’dan atılmadan önce, iOS sürümünü oynayan 116 milyon kullanıcı vardı ve 73 milyonu bunu oyunu oynamanın tek yolu olarak kullanıyordu.

iPhone’da Fortnite nasıl edinilir bölümünde Fortnite yasağı için geçici çözümlere bakıyoruz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/geforce-now-fortnite-iphone-3812354/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...