Apple

Apple Irksal Eşitlik ve Adalet Girişimi İçin Projeler Başlatıyor

CBS This Morning’de merakla beklenen bir röportajda Apple patronu Tim Cook, şirketin 2020 yazında 100 milyon dolar taahhüt ettiği Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi’nin bir parçası olarak bir dizi yeni proje duyurdu.

Bu meblağın 25 milyon dolarının, Tarihi Siyah Kolejleri ve Üniversiteleri’nden (HBCU’lar) öğrenciler için bir öğrenme merkezi olan Propel Center’ın kuruluşuna gittiğini artık biliyoruz. Apple, hem mevcut koşullarda önemli bir unsur olan sanal bir öğrenme platformu hem de Atlanta Üniversite Merkezi’nde bulunan fiziksel bir kampüs sunacak olan bu projeyi oluşturmak için Southern Company ve diğer paydaşlarla ortaklaşa çalışıyor.

Apple çalışanları, mentorluk rollerinde Propel Center’da yer alacak ve eğitim odağı, Apple’ın tanınmış olduğu birçok alanı kapsayacak: uygulama geliştirme, yapay zeka ve makine öğrenimi, AR ve tasarım. Ancak, kariyer gelişimi, girişimcilik ve daha fazlasıyla ilgili öğrencilere de destek sağlanacaktır.

Merkezi tasarlayan Ed Farm’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Anthony Oni, “Bu olağanüstü projede Apple ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi. “Propel Center, Amerika’daki topluluklarda değişim için bir sıçrama tahtası görevi görerek, teknolojide ve ötesinde liderliği geliştirmeye ve yeniliği teşvik etmeye yardımcı olacak.”

Apple ayrıca HBCU mühendislik programları için iki yeni hibe ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan 100 öğrenci için burslar ayarlıyor. Ve yeni bir Apple Developer Academy, bu yılın sonlarında, büyük bir siyah topluluğunun ve 50.000’den fazla siyahın sahip olduğu işletmenin bulunduğu Detroit’te açılacak.

Okuyun Apple’ın basın açıklaması duyuruların tüm detayları için.

Röportajın yayınlanmasından önce, büyük bir duyuru yoldayken yeni ürünler içermeyeceği açıkça belirtilmişti: ortak sunucu Gayle King bunun “daha büyük ve daha iyi” bir şey olduğunu söyledi. Girişim, tamamen yeni bir duyuru olmasa da, kesinlikle bu vaadi yerine getiriyor: Tim Cook, Twitter’daki ilk taahhüdünü, ırk ayrımcılığına ve eşitsizliğe karşı yaygın bir protesto sırasında, Haziran 2020’de geri verdi:

Önümüzdeki aylarda bekleyebileceğimiz diğer duyurular ve lansmanlarla ilgili ipuçları için 2021’de piyasaya sürülecek Yeni Apple ürünleri ve Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...