iPhone

Ericsson, Apple’a Aynı Anda Üç Ülkede Dava Açtı

Ericsson, Apple’a karşı üç ülkede birden fazla dava açtı. Davalar üç Alman mahkemesinde (Düsseldorf, Mannheim ve Münih’te) ve Brezilya ve Hollanda’da birer mahkemede açıldı.

Juve Patent tarafından bildirilen davalar, Apple’ın Aralık ayında bir Teksas mahkemesinde Ericsson’a dava açmasına yol açan FRAND (adil, makul ve ayrımcı olmayan) patentleri üzerindeki lisans ücretleri konusundaki aynı anlaşmazlıkla ilgilidir. O sırada Apple, İsveç firmasını müzakerelerinde “güçlü silah taktikleri” ile suçladı.

Apple’ın 2015 lisansının süresi Aralık ayında sona erdi, bu nedenle şirketin şu anda söz konusu teknolojiler için bir lisansı yok.

Juve Patentine göre Ericsson, teknik olarak tüm 4G ve 5G ürünleri için iPhone’un ABD’de ithalat yasağı talep etti. Site, Apple’ın yorum talebine yanıt vermediğini söylüyor.

Foss Patents’ten Florian Müller, Ericsson’un Apple’a Londra’da da dava açmamasına şaşırıyor, ancak ikinci bir dava dalgasının yolda olabileceğini umuyor. “Apple’ın bu haftaki gelişmelere nasıl tepki vereceğine bağlı olarak, Ericsson’un başvurabileceği bir sonraki Avrupa yargı yetkisi için İngiltere’ye bahse girerim” diye yazıyor.

Müller ayrıca Ericsson’un Apple’ın doğrudan rakibi olmadığını ve bu nedenle ithalat yasağından hiçbir kazancı olmadığını da yazıyor. Bu nedenle, yalnızca 4G ve 5G teknolojilerine katkısı için adil bir şekilde ödeme yapılması meselesidir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ericsson-sues-apple-3812720/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...