iPhone yeni kamera modülü , Louis Berger isimli bir tasarımcı tarafından bugüne dek benzerini hiç görmediğimiz bir iPhone konsepti oluşturdu. Modüler yapıda tasarlanmış olan konsept, istenirse küçük istenirse de büyük bir ekranla kullanılabiliyor. Küçük modüler parça, iPhone‘un en temel kamerasına, ayrıca kendi ekran ve işlemcisine sahip.

Akıllı telefon sektörü

Her geçen sene biraz daha değişiyor. Şirketler, birkaç ay trend olan bir özelliği bir anda değiştirebiliyorlar ve hal böyle olunca da bağımsız tasarımcılar, hayal güçlerini kullanarak akıllı telefon piyasasının nereye gidebileceği üstünde kafa patlatıyorlar. Şimdiyse Louis Berger isimli bir tasarımcı, iPhone’ların gittikçe büyüyen kamera modüllerine göndermede bulunarak bugüne dek benzerini hiç görmediğimiz bir yaklaşım sergiledi. Berger’in konsept tasarımı, iPhone’ları modüler hale getiriyor. Tasarımcıya göre küçük modül, kamera donanımı ve basit işlevleri gerçekleştirmeyi mümkün kılak küçük bir ekrana sahipken; daha büyük olan modül, alışılmış bir iPhone‘un küçültülmüş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.  iPhone yeni kamera modülü

iPhone kamera modülünü bağımsız bir telefona dönüştüren konsept

iphone kamera modulu konsepti

iphone kamera modulu konsepti

Açıkcası küçük modülün akıllı saat benzeri bir işlevi var. Ancak kullanıcılar, istedikleri takdirde bu küçük modüler yapıyı bağımsız olarak kullanabiliyorlar. Yani fazlası ile küçük olan kameralı modül, kendi işlemci ve bataryasına sahip. Konsept tasarımın ikinci parçası ise daha büyük bir ekran, daha kuvvetli bir işlemci ve tam gün kullanım sağlayacak bir bataryaya sahip. Kullanıcılar, her iki modülü kullanmak istediklerinde tek parça haline gelmiş bir mini iPhone‘a sahip oluyorlar. Küçük modüldeki kamera donanımı, büyük modüle yerleştiğinde asıl işlevine kavuşuyor.

iphone-kamera-modul-fonksiyon

iphone-kamera-modul-fonksiyon

Tahmin edebileceğiniz gibi tasarımcı, gerçeğe dönüşme ihtimali olan bir konsept oluşturmak yerine iPhone‘ların yıldan yıla büyüyen kamera modülünün yakında tek başına bir telefon oluşturabilecek kadar büyüyeceğine dair ön görüsünü paylaşıyor ve bir anlamda Apple‘ın kamera tasarımını tiye alıyor. Peki siz söz konusu konspet için ne düşünüyorsunuz?

%d blogcu bunu beğendi: