Apple Tv

Disney+, Apple TV+’dan Çok Uzakta Bu Utanç Verici

Disney+ ve Apple+, iki yıl önce Kasım 2019’da piyasaya sürüldü (Disney+, Birleşik Krallık’ta Mart 2020’ye kadar piyasaya sürülmemiş olsa da, bu, ilk COVID kilitlenmesinin başlangıcına güzel bir şekilde denk geliyor).

İki yıl sonra Disney+’ın dünya çapında 118 milyondan fazla ücretli abonesi var. Disney bunu 2021 dördüncü çeyrek raporunda duyurdu. Yalnızca son çeyrekte, son on iki aydaki 44,4 milyona kıyasla 2,1 milyon abone eklendi. Grup, 2024 yılına kadar 260 milyona kadar abone bekliyor. Bu rakamlar Disney’in tüm orijinal beklentilerini aşıyor.

Netflix yine de en popüler yayın hizmetidir: Ekim 2021’de Netflix’in dünya çapında 213,5 milyon abonesi vardı.

Apple TV+ için resmi bir rakam yok. Bu yılın Mayıs ayında, Apple TV+’nın 2020’nin sonunda yaklaşık 40 milyon aboneye ulaşabileceği düşünülüyordu, ancak son rakamlar aslında Apple TV+’nın ABD’de 20 milyondan az ücretli aboneye sahip olabileceğini gösteriyor, bu da olası değil. bu sayı dünya çapındakinin iki katından fazla olacaktır. Sonuçta, rakamlar belirsizliğini koruyor.

Kasım 2019’da aynı anda piyasaya sürülmesine rağmen Disney+’ın net liderliği şaşırtıcı değil. Örneğin, Apple TV+ yalnızca önemli ölçüde daha küçük toplam dizi ve film hacmine sahip özel şirket içi yapımlar sunuyor. Öte yandan Disney+, yalnızca Disney medya teklifinin tamamına değil, aynı zamanda Marvel, Star Wars ve diğer etiketlere de sahip ve şimdiden çok popüler dizilerle başarıyı kutladı. Mandaloryalı ve Loki.

Tabii ki, Apple’ın sunduğu bazı ağır ağırlıklar da var, örneğin Ted Kement ve son zamanlarda filmi attı İspinoz Tom Hanks’e bakıyor. Maalesef yine de Apple TV+’ın mutlu sonu olmayan bir felaket filmi olduğunu düşünüyoruz.

Makrolar aracılığıyla

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/disney-vs-apple-tv-subs-3810508/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...