Yazılım

DaVinci Resolve, M1 Mac’lerde 3 Kat Daha Hızlı

DaVinci Resolve, M1 Mac’lerde 3 kat daha hızlı Resolve, şimdi M1 Mac’lere uyarlanmış popüler bir video düzenleme ve renk düzeltme yazılımıdır.

Üretici Blackmagic Design’a göre, yeni sürüm 17.3, M1 Mac’lerde üç kata kadar daha hızlı çalışma hızı sunabilen yeni bir işleme motoru sunuyor. M1 MacBook’larda (ve M1 Mac mini’de) ilk kez 8K projeleri bile düzenleyebilmeniz gerekir. Blackmagic Designs CEO’su Grant Petty, bir MacBook Air’de birkaç 4K akışının yerel düzenlemesinin bile mümkün olması gerektiğini söylüyor.

M1 Mac’ler için de yeni: H.265 formatına kodlama yaparken isteğe bağlı yeni bir donanım kodlaması seçebilirsiniz. Bu, kaliteyi biraz düşürmeyi amaçlar, ancak oluşturma süresini yüzde 65 oranında hızlandırır. M1 çipinin donanım kod çözücüsü, bu dosyalarla çalışmayı basitleştiren AVC iç dosyalarının kodunun çözülmesi için de kullanılabilir.

Diğer yenilikler

17.3 sürümüne yapılan güncelleme, çok sayıda başka iyileştirme ve yenilik sunar. Bunlar, yeni ızgara şekillerine sahip ResolveFX ayarlarını ve mozaik bulanıklaştırma efekti için daha fazla kontrol seçeneğini içerir ve keyer çöp matları, görüş alanından istenmeyen etkileri kaldırmak için döndürme ayarları alır.

Glow eklentisi yeni doygunluk ve gama ayarları sunar, stüdyo versiyonunun lens distorsiyon etkisi Anamorfik lensler için yeni ayarlar alır. Sesten sorumlu Fairlight çalışma alanı, ayrı I/O seçimleriyle ses için yeni giriş ve çıkış tercihleri ​​sunar.

Yeni sürücüler, ses gecikmesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır; geliştirilmiş bir dışa aktarma iletişim kutusu, daha sonraki işlemler için ses malzemesinin aktarımını basitleştirir. Diğer küçük iyileştirmeler, düzenleme ve birleştirme çalışma alanını içerir, ancak kodek desteği de genişletildi. Yeniliklerin ve optimizasyonların tam listesi burada bulunabilir.

Güncelleme artık Blackmagic Design web sitesi aracılığıyla Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir. DaVinci Resolve, Blackmagic Design’dan ücretsiz olarak indirilebilir, ancak Studio sürümü, Birleşik Krallık’ta Jigsaw veya Scan ve ABD’de B&H Photo ve Adorama gibi uzman mağazalardan 299$/£235 tutarındadır.

M1 çipinde yerel olan tüm uygulamaların bir özetine sahibiz. Bakınız: M1 Mac’lerde hangi uygulamalar çalışır?

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/davinci-resolve-faster-m1-macs-3807657/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...