Airpods

Apple’ın AirPods 2 Nesli Ortaya Çıktı

Apple’ın AirPods 2 Nesli Ortaya Çıktı İster Apple AirPods hayranı olun, ister sadece yeni bir kablosuz kulaklık arıyor olun, yeni AirPods 2 nesli size hitap edecek bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında gelişmiş bir ses kalitesi, su geçirmezlik ve bir yüz algılama sensörü bulunur.

Yüz algılama sensörü

airpods pro 2 tanitim tarihi destekappleBir çift AirPod’a sahip olacak kadar şanslı değilseniz, muhtemelen piyasaya çıkan en son Apple ürünü için o kadar heyecanlı değilsiniz. AirPod’lar, kablosuz kulaklıklarının işi kendileri için yapmasını tercih eden daha sıradan bir kullanıcı için tasarlanmıştır. AirPod’lar, standart Bluetooth eşleştirmesinin yanı sıra, Bluetooth aracılığıyla diğer cihazlarla kablosuz eşleştirmeyi sağlayan Apple’ın aptX teknolojisi de dahil olmak üzere çok sayıda kablosuz bağlantı seçeneğine sahiptir. AirPods ayrıca geri dönüştürülebilir bir malzemeden yapılmış yeni bir pil kutusuna sahiptir. AirPods aynı zamanda kablosuz şarj sunan ilk Apple ürünüdür. Önceki modelden farklı olarak AirPods, bir saatten daha kısa sürede şarj edilebiliyor ve bu da onu hareket halinde olanlar için daha uygun bir seçenek haline getiriyor. Orijinal AirPods ile karşılaştırıldığında, yeni sürüm daha küçük bir form faktörüne sahiptir.

AirPod’lar kesinlikle sağlam bir performans sergiliyor. Yeni sürüm, yeni bir pil kutusu, şık bir yeni pil şarj göstergesi ve aptX teknolojisinin yükseltilmiş bir sürümü dahil olmak üzere bir dizi iyileştirmeye sahiptir. AirPod’lar ayrıca yeni pili daha iyi yerleştirmek için yeniden tasarlandı ve en çok ihtiyaç duyduğunuzda yerinde kalma olasılıklarını artırdı.

Geliştirilmiş ses kalitesi

AirPods Pro 1s ile karşılaştırıldığında, yeni AirPods Pro 2s, gelişmiş ses kalitesine sahiptir. Orijinal AirPod’lar kadar iyi ses çıkarmıyorlar, ancak çoğu rakipten daha iyiler. Ayrıca geliştirilmiş özelliklere sahiptirler.

AirPods Pro 2s, daha güçlü bir H2 çipe ve geliştirilmiş bir amplifikatöre sahiptir. Bu, daha önce küçük cihazlarda imkansız olan algoritmaları çalıştırmalarına olanak tanır. Bu, Uyarlamalı EQ’yu artırabilecekleri anlamına gelir, bu da siz konuşurken daha doğal ses çıkaracakları anlamına gelir.

Bu kulaklıklar ayrıca aktif gürültü önleme özelliğine sahiptir. Arka plan gürültüsünün tamamını iptal edemezler, ancak etkili bir şekilde minimuma indirebilirler.

AirPods Pro 2s ayrıca Spatial Audio adlı yeni bir özelliğe sahiptir. Bu, üç farklı dinleme modu arasında geçiş yapmanızı sağlar. Biriyle sohbet ederken müzik dinlemek veya film izlemek için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Başınızı çevirdiğinizde sesleri kaydıran bir özellik olan Dinamik Kafa Takibini kapatmak için de kullanabilirsiniz. Ancak, üst düzey müzik dinliyorsanız bu bir sorun olabilir. Bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Bu yeni kulaklıklar ayrıca ilk nesle göre çok daha rahat. Orijinal AirPod’lar kalıplanmış bir şekilde otururken, bu modeller açıktır. Hala bir IPX4 derecesine sahipler, bu da suya dayanabilecekleri anlamına geliyor. Mümkün olan en iyi şekilde oturmasını istiyorsanız, ayrı satılan kulak uçlarını kullanmanız gerekir.

AirPods Pro 2’ler de ilk nesle göre daha uzun pil ömrüne sahip. 30 saate kadar dayanabilirler. Hâlâ kendi kategorilerindeki en iyi kulaklıklardır. Ayrıca 249 dolardan daha ucuzlar.

Geliştirilmiş pil ömrü

Önceki nesillerle karşılaştırıldığında, AirPods 2 nesli daha iyi pil ömrü sunar. Apple’a göre, kullanıcılar beş saatlik konuşma süresi ve iki saatlik dinleme süresi bekleyebilirler. Ayrıca, ses kalitesini ve kablosuz bağlantıyı iyileştirmeye yardımcı olan yeni bir H1 yongasına sahiptir.

Apple, ikinci nesil AirPods’a ek olarak yeni bir kablosuz şarj cihazını da duyurdu. AirPower şarj cihazı, iPhone, Apple Watch ve AirPod’ları aynı anda şarj etmek için tasarlanmıştır. Ayrıca standart Qi şarjı ile çalışır.

AirPods ikinci nesil kablosuz kulaklıklar iki fiyat noktasında satılıyor: kılıfsız 159 dolar ve kablosuz şarj kutusuyla 199 dolar. Her iki modelde de kalan pil ömrünü gösteren bir LED ışık bulunur.

Yeni kasa ayrıca 24 saate kadar pil ömrü sunuyor. Yarıdan fazla şarj olduğunda rengi yeşildir. Kılıf kullanılmadığında, AirPod’ları hasardan koruyan kılıf içinde tutulabilir. Kılıf ayrıca şarj olurken AirPod’ları korumak için tasarlanmıştır.

AirPods 2. nesil kablosuz kulaklıklarda ayrıca bir saat daha konuşma ve bir saat dinleme süresi sunan yeni bir çip bulunur. Ayrıca gelişmiş ses kalitesi ve daha hızlı kablosuz bağlantı sunar. Ayrıca sesle etkinleştirilen Siri erişiminin yanı sıra Hey, Siri’ye izin verir.

AirPods ayrıca Otomatik Kulak Algılama özelliğine sahiptir. Bu özellik, kulaktayken bağlı cihazdan gelen sesi otomatik olarak AirPods’a geçirir. Ancak AirPods kulaktan çıkarıldığında müzik duruyor. AirPod tekrar kulağa yerleştirildiğinde müzik kaldığı yerden devam eder.

AirPods ikinci nesil, 523 mAh kapasiteli yeni bir pil içerir. Ayrıca, pil ömrünü artırmaya yardımcı olan bir cilt algılama sensörüne sahiptir.

Dolby Atmos ile geniş ses

WWDC açılış konuşması sırasında Apple, AirPods 2 neslinin “Dolby Atmos özellikli Spatial Audio” ile donatılacağını duyurdu. Uzamsal ses, kulaklıklarla çalınmak üzere tasarlanmış bir surround ses biçimidir. Uzamsal ses, standart 5.1, 7.1 ve Dolby Atmos sinyallerini alır ve bunları her bir kulağın frekansına uyacak şekilde ayarlar.

AirPods’unuzda uzamsal ses özelliğini kurmak için öncelikle cihazın cihazınızla uygun Bluetooth bağlantısına sahip olduğundan emin olun. Ardından, Ayarlar’a gidin ve Ses’i seçin. Ardından, Atmos akışını kulaklığınıza göndermek için Otomatik veya Her Zaman Açık’ı seçin.

Apple, uzamsal ses uygulamalarında kendinden emin. Haziran 2021’de Apple Music abonelik hizmetlerine “Spatial Audio” ekleyecekler. Uzamsal ses, Dolby Atmos şarkılarıyla birlikte sunulacak ve Apple Music kitaplığına dahil edilecek. Bu, özellikle uyumlu şarkıların tek kaynağı olacaktır.

Apple Music kitaplığında Dolby Atmos’ta bulunan birçok şarkı vardır. Ayrıca derlenmiş Dolby Atmos çalma listelerini de bulabilirsiniz. Bunlar, Apple Music, iTunes, Amazon Music, Netflix ve Hulu müzik hizmetlerinde bulunan şarkıları içerecektir. Bu şarkıları H1 veya W1 çipli Beats kulaklıklardan da dinleyebilirsiniz.

Apple AirPods Pro’nun uzamsal sesi harika olsa da, diğer bazı birinci sınıf gerçek kablosuz kulaklıklar kadar ayrıntılı değil. Ayrıca, yüksek frekans aralığına sahip müzikler için pek uygun değillerdir. Bu, şarkıların üst düzey bir kulaklık çiftiyle olacağı kadar sürükleyici olmadığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, Apple Music’teki Dolby Atmos özellikli Spatial Audio çok fazla umut vaat ediyor. En sevdiğiniz şarkıları daha sürükleyici bir şekilde dinlemenin harika bir yolu.

Su direnci

İster yeni bir AirPods satın alıyor, ister daha eski bir model almayı düşünüyor olun, su geçirmezliği merak ediyor olabilirsiniz. Orijinal AirPod’lar suya dayanıklı olsa da, ikinci nesil ve üçüncü nesil değildir.

Bir çift su geçirmez kulaklık satın almak istiyorsanız, IP67 derecesine sahip AfterShokz Kablosuz Kulaklıklara bakın. Bu kulaklıklar, 30 dakikaya kadar suya batırılmaya dayanabilir.

AirPods Pro suya dayanıklı olsa da tamamen su geçirmez değildir. Aktif gürültü önleme içermezler, bu nedenle onları suda kullanmanız önerilmez. Bunun yerine, en iyi kuru ve su olmayan koşullarda kullanılırlar.

AirPods Pro, 10 dakikaya kadar su sıçramasına dayanabilir. Ancak cihazı suda kullanıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede çıkarmanız gerekir. AirPods’u duşta veya su sporları yaparken kullanmanız da önerilmez. Kulaklıklarınızı kuru tutmak istiyorsanız kılıf kullanmalısınız.

Apple, su geçirmezlik garantisi sunmaz. Ancak, AirPod’ları su testi için bir profesyonele götürebilirsiniz. Kulaklıklarınızı ıslattıktan sonra kurutmak için de zaman ayırmalısınız.

AirPods’unuzu temizlemek için tüy bırakmayan bir bez de kullanabilirsiniz. Ancak, AirPod’ların su geçirmez olacak şekilde tasarlanmadığını unutmamak önemlidir, bu nedenle onları çamaşır makinesine koymamalısınız. Bunun yerine kurumasını sağlamak için birkaç saat kuru bir yere koymalısınız.

Üçüncü nesil AirPod’lar da IPX4 derecelidir. Bu, çeşitli yönlerdeki su sıçramalarına karşı dirençli oldukları anlamına gelir. Ancak AirPod’ları uzun süre dayanamayacakları için suya batırmaktan kaçınmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...