Apple

Apple, TV+ Hizmetinin Düşük Abonelik Sayısını ‘Kabul Ediyor’

Çeşitli ürün serilerinin belirli performansı konusunda ağzı sıkı olma eğiliminde olan Apple, TV+ yayın hizmetine kaydolan abonelerin tam sayısını hiçbir zaman açıklamadı. Ancak CNBC’den gelen kartal gözlü bir rapor, artık Temmuz başında ABD ve Kanada’da 20 milyondan az olduğunu bildiğimiz anlamına geliyor.

Karşılaştırma için, Netflix’in Kuzey Amerika’daki en büyük iki pazarda (Statista’ya göre) yaklaşık 74 milyon ücretli abonesi varken, Disney+’ın yaklaşık 38 milyonu (Motley Fool’a göre). Apple’ın ücretli aboneleri çekmekte zorlandığını bir süredir biliyorduk, ancak rakiplerinin bu kadar gerisinde olması endişe verici.

Bu bilgi, şaşırtıcı bir şekilde, dolaylı da olsa Apple’ın kendisinden geliyor. Şirketin, üretim işçilerine ödenen ücretlerle ilgili müzakerelerin bir parçası olarak 1 Temmuz 2021’de bu rakamı bir sendikaya açıkladığı iddia ediliyor. Apple, 20 milyondan fazla ödeme yapan müşterisi olan akış şirketlerinden daha düşük bir ücret ödemek istedi.

CNBC, hikayeyi kamera operatörlerini, set inşaatçılarını ve TV ve film prodüksiyonunda ilgili işleri temsil eden Uluslararası Tiyatro Sahne Çalışanları Birliği (IATSE) sözcüsünden aldı. IATSE, şu anda Apple’ın üyesi olduğu Sinema ve Televizyon Yapımcıları İttifakı ile bu konuyu yeniden müzakere etmeye çalışsa da, 20 milyondan fazla veya daha az aboneye sahip olmalarına bağlı olarak akış şirketleri arasında ayrım yapan bir sözleşmeye sahiptir.

Bu, bir ücret sözleşmesi yapılandırmak için garip bir yol gibi görünebilir, ancak orijinal müzakere sırasında akış hizmetlerinin karlılığının belirsiz olduğu hissediliyordu. Hala öyle olup olmadığı tartışılır.

Apple, iddia hakkında özel olarak yorum yapmadı, ancak CNBC’ye önde gelen akış hizmetlerine uygun oranlar ödediğini söyledi.

Apple’ın sunduğu en iyi programların bir listesi için Apple TV+’da Neler Var? bölümünü okuyun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-low-subscription-numbers-tv-3808890/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...