Apple

Apple ‘Planlama Oyunları Konsolu’ Nintendo Switch’e Meydan Okuyor

Şirketin kötü ürünlere yönelik yoklamasında, Apple’ın Bandai Pippin en büyük floplarından biri olarak öne çıkıyor. Ancak Pippin’in piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 25 yıl içinde, Apple’ın oyun konsolu pazarını bir kez daha denemek istediğine dair çok sayıda söylenti var.

Şimdi bir Güney Kore forum başlığında yeni bir söylenti başladı, Apple’ın Nintendo Switch’e bir meydan okuyucuyu başlatmayı planladığını iddia ediyor. Yani, bir masaüstü cihaz ile taşınabilir bir el cihazının özelliklerini harmanlayan ve rolleri arasında geçiş yapabilen bir karma oyun konsoludur.

Konsol, şirketin mevcut A ve M serisi tescilli yongalarına uymayan tamamen yeni bir işlemci türü ile donatılacak. MacRumors raporlarına göre, yeni işlemci “gelişmiş GPU performansı ve gelişmiş ışın izleme” özelliğine sahip olacak.

Apple’ın ayrıca, cihaz için özel unvanları güvence altına almak için bir dizi oyun üreticisiyle görüştüğü söyleniyor. Buna Assassin’s Creed ve Far Cry’ın geliştiricisi Ubisoft dahildir.

Apple’ın bu pazardaki kötü deneyimleri göz önüne alındığında, dedikodu (MacRumors’un kendisinin “kabataslak” olarak tanımladığı) elbette bir yığın tuzla birlikte ele alınmalıdır. Şirketin, Apple Arcade gibi hizmetler aracılığıyla mevcut donanım platformlarında (iPhone tartışmasız gezegendeki en popüler oyun cihazı) oyun oynamayı desteklemeye devam etmesi daha muhtemel görünüyor.

Daha makul söylentiler, Apple’ın şirketin çeşitli donanımlarını destekleyebilecek kendi oyun denetleyicisi üzerinde çalıştığını öne sürdü.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-games-console-nintendo-switch-3804536/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...