Apple

Apple Pay Hack, Kilitli iPhone Ödemelerinin Mümkün Olduğu Anlamına Gelir


screenshot

Araştırmacılar, iPhone’un kilidini açmadan büyük ödemeler yapmak için iPhone’larda Apple Pay’den yararlanmanın nasıl mümkün olduğunu gösteren bir video çektiler.

Video, araştırmacıların kilitli bir iPhone’dan 1.000 £ Visa ödemesi yaptığını gösteriyor.

Görünüşe göre bu, bir kullanıcı Visa kartını Cüzdan uygulamasında Ekspres Seyahat özelliği için ayarladıysa mümkündür. Ekspres Seyahat, Londra Metrosu ve başka yerlerdeki terminallerde seyahat ödemelerini hızlandırabilen bir özelliktir. Kullanıcıların önce iPhone’un kilidini açmak zorunda kalmadan içeri ve dışarı dokunmalarını sağlar.

Görünüşe göre iPhone, bir bilet bariyerinin yakınında olduğuna inanıyorsa, kilitli olsa bile ödeme yapmak için kandırılabilir. Araştırmacılar, iPhone’u bir bilet bariyerinin yakınında olduğuna inandırmak için radyo ekipmanı ve bir ödemenin alınabilmesi için telefondan gelen sinyali iletmek için bir Android telefona yüklenmiş bir uygulama kullandılar.

Bu, ‘vahşi doğada’ istismar edilmeyen bir kavramın kanıtı olsa da, çalınan iPhone’ların kilidinin açılması gerekmeden ödemelerin oldukça kolay bir şekilde alınabileceğini gösteriyor (elbette Ekspres Seyahat özelliğinin olması gerekirdi). kuruldu).

Araştırmacılar konuyla ilgili Apple’ı bir yıl önce uyardıklarını iddia ediyorlar.

Apple BBC’ye şunları söyledi: “Kullanıcıların güvenliğine yönelik herhangi bir tehdidi çok ciddiye alıyoruz. Bu bir Visa sistemiyle ilgili bir endişedir, ancak Visa, bu tür bir sahtekarlığın gerçek dünyada gerçekleşeceğine inanmıyor. yer”.

iPhone’unuzda Ekspres Seyahat özelliğini ayarladıysanız, Apple ve Visa sorunu çözene kadar bu özelliği kapatmanız akıllıca olabilir.

Ayrıca okuyun:

iPhone’da Apple Pay nasıl kullanılır?

Apple Pay’i kullanmak güvenli mi?

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-pay-hack-3809017/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...