Apple

Apple Ofise Dönüşü Erteledi (Yine)

Apple’ın çoğu çalışanını evden çalışmak yerine ofise geri döndürme planları iyi gitmiyor. Şirket, hem çalışanları rahatlatmak hem de devam eden pandemi nedeniyle ofise dönüşü birkaç kez ertelemek zorunda kaldı.

Bloomberg’in bildirdiğine göre, son plan çalışanların 1 Şubat 2022’de yerinde çalışmaya dönmesiydi, ancak Apple bir kez daha tarihi erteledi. Bu sefer, hızla yayılması dünyanın sağlık sistemlerini zora sokan COVID virüsünün Omicron varyantı bariz nedendir.

Tim Cook, çalışanlarına gönderdiği bir notta, şirketin tüm uzak çalışanlara ev ofislerini iyileştirmeleri için 1.000 dolar vereceğini yazıyor. Buna, Apple’ın çevrimiçi mağazası için sohbet veya telefon desteği gibi başka görevler verilen mağaza çalışanları da dahildir.

Apple, yeni bir işe dönüş tarihi belirlemeden önce çalışanlara en az bir ay önceden haber verecek.

Şirketin pandemi sonrası çalışma düzenlemeleri için mevcut planı, çalışanların Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri sahada olmaları ve – isterlerse – Çarşamba ve Cuma günleri evden çalışma hakkı ile olmasıdır. Ayrıca herkes yılda bir aya kadar evden çalışmayı seçebilecek.

Çoğu teknoloji şirketi, çalışanların uzun vadede evden çalışması fikri konusunda makul derecede iyimser olsa ve video konferans vb. için uygun kit sağlama konusunda diğer birçok sektördeki firmalardan açıkça daha iyi bir konumda olsalar da, Apple neredeyse ilk yıllardan beri hevesliydi. ofise geri dönmenin en başında. Mayıs 2020’de geri dönüş için hazırlanıyordu ve o zamandan beri planlarını periyodik olarak güncelliyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-postpones-office-3811882/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...