Apple

Apple, Milyonlarca Sahte Ürünü Çevrimiçi Satıştan Kaldırdı


screenshot

RRP’nin bir kısmı için kulaklık adaptörleri gibi Apple aksesuarlarını gördüklerinde müşterileri dikkatli olmaları konusunda sık sık uyarıyoruz. Bu pazarlıklar neredeyse her zaman sahtedir ve ilk başta işe yarasalar da, Apple’ın şartnamelerine uymayabilecekleri için tehlikeli de olabilirler.

Yakın tarihli bir raporda Bloomberg bu fenomeni araştırıyor. Haber ajansı, sahteciliği takip etme konusunda uzmanlaşmış güvenlik şirketi Ghost Data Team’in perde arkasına göz atıyor.

Tüm bunların itici gücü, bir arkadaşından iPhone’unu şarj etmek için bir güç adaptörü ödünç alan bir çalışanın kişisel deneyimiydi ve patladı. Araştırmaya başladı ve iş modeli olarak sahte aksesuarlar satan toptancılara ve Çin fabrikalarına rastladı. Güvenlik uzmanlarının bildirdiği gibi, bu perakendecilerin çoğu artık sosyal ağlara geçiyor çünkü eBay, Amazon ve diğer benzer siteler çok sıkı bir şekilde kontrol ediliyor.

Uzmanlara göre, Facebook’ta özellikle çok sayıda sahte satılıyor ve bu da uygulamayı durdurmakla ilgilenmiyor gibi görünüyor. Bu nedenle Apple gibi şirketlerin kendilerinin daha aktif hale gelmesi gerekiyor.

Apple, sahte ürünlerin izini sürmek için kendi uzman ekibini çalıştırdığını söylüyor. Yalnızca geçen yıl Apple, tanınmış çevrimiçi pazarlarda ve Facebook ve Instagram’da bu şekilde bir milyondan fazla teklifi silmeyi başardı. Bir destek sayfasında şirket, müşterilerin sahte ürünleri kendilerinin nasıl belirleyebileceğini açıklıyor.

Güvenebileceğiniz aksesuarları bulmak için, güvendiğiniz sitelerden öneriler aramak her zaman daha iyidir. , örneğin test edilmiş ve reklamı yapıldığı gibi çalışan iPhone şarj cihazları ve Yıldırım kablolarına sahiptir.

Macwelt’

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...