Yazılım

Apple, App Store tartışmasında Netflix’i yatıştırmaya çalıştı


screenshot

Apple ile Epic Games arasındaki dava devam ederken, şirketlerin iş yapma biçimleri hakkında giderek daha fazla ayrıntı ortaya çıktı. Şimdi, örneğin, Apple’ın geçmişte benzer çatışmaları nasıl ele aldığını gösteren e-postalar görüyoruz – ve şirketin birkaç yıl önce Netflix’e yaklaşımı arasında çarpıcı farklılıklar var.

Aralık 2018’de Netflix, Apple ile geliri paylaşma zorunluluğunu ortadan kaldıracak bir hareket olan iOS uygulamasından akış hizmetine abone olma seçeneğini kaldırmaya karar verdi. Epic benzer bir şey yaptığında – Fortnite’a Apple’ın gelir kesintisini atlayacak bir doğrudan ödeme seçeneği ekleyerek – yanıt katı oldu. Ancak Netflix’e daha yumuşak davranıldığı görülüyor.

Yayınlanan e-postalara göre Apple, hareket için Netflix’i cezalandırmayı düşündü, ancak sonunda çubuk yerine havuç kullanmaya karar verdi. 9to5Mac, Netflix uygulamasına olan ilgiyi artırmak ve Apple TV kullanıcıları için özel bir paket teklifi başlatmak için kampanyalar yürütme sözü verdi.

Apple’ın arkadaş canlısı ve yardımsever olma konusundaki en iyi çabalarına rağmen, Netflix çizgisine sadık kaldı ve bugün bile iOS uygulaması aracılığıyla Netflix’e abone olmak mümkün değil. Yine de kartal gözlü, Netflix’in App Store’dan atılmadığını fark etmiş olacak.

Yasal mücadele devam ediyor ve daha fazla açıklama bekliyoruz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-netflix-app-store-quarrel-3804383/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...