Apple

Apple Leaks: Jon Prosser’a Ne Oldu?

2020’de Apple fandomunda yeni bir yıldız yükseldi. Daha önce neredeyse bilinmeyen Jon Prosser, 15 Mart 2020’de yeni bir iPad Pro ve MacBook Air’in yakında piyasaya sürüleceğini tahmin ettiğinde büyük ilgi gördü. Ayrıca Apple’ın iPhone SE 2’yi tanıtmak üzere olduğunu açıklayarak hedefi vurdu.

[UPDATE: 28 January 2022 – A day after we posted this story another notorious Apple leaker, Dylandkt disappeared from Twitter. It certainly looks like Apple is coming down hard on leakers!]

YouTuber ve podcaster Jon Prosser artık aktif değil mi? Kesinlikle hala aktif – hem neredeyse her hafta yeni bir gönderinin göründüğü YouTube kanalı, Twitter görünümleri ve podcast’i hala çok canlı. Apple sızıntıları açısından ikinci lige düşmüş gibi görünüyor. Son zamanlarda Prosser, Apple Watch’un rakibi olması muhtemel olan Google Watch’a kapsamlı bir bölüm ayırdı.

Apple’a özel kapsama gelince, kesinlikle azaldı, ancak hala orada. Sadece bir hafta önce YouTube’da iPhone 14’ün bazı konsept görüntülerini sundu, temelde berbat göründüklerini söylemek için.

Yani Prosser hala orada, ancak şu anda Apple haber balonunda nadiren alıntılanıyor. Bu nedenle bize göre ortadan kaybolmuş gibi görünüyor. Bu, Apple ile ilgili daha az içeriğin bir karışımı olabilir, ancak bir zamanlar olduğundan daha az doğru olduğu veya tahminlerinin eskisi kadar yeni veya kaliteli olmadığı varsayımı da olabilir.

Çarpıcı hatalar

2020’de Prosser, “henüz yanılmamış olan sızıntı” olarak kabul edildi. Ancak 2021’de ‘isabet oranı’ önemli ölçüde azaldı. Şu anda en başarılı Apple “sızdıranları” listeleyen Apple Track sayfasına hızlı bir bakış, Prosser’ı 207 söylenti için yüzde 73,9 isabet oranıyla onuncu sırada görebilirsiniz.

Prosser ile ilgili yanlış tahminler arasında, 2021 iPhone’unun iPhone 13 yerine iPhone 12s olarak adlandırılacağı iddiası da yer alıyor. Yine de azaltılmış çentik konusunda haklıydı.

Prosser, Apple Watch konusunda da tamamen yanıldı. Önemli bir yeniden tasarımı duyurmuştu, ancak gerçekleşmediğinde bunun, üretim sırasında feci bir şekilde yanlış giden bir şey nedeniyle Apple’ın tasarımı son dakikada değiştirmek zorunda kalmasından kaynaklandığını iddia etti.

Bu iddialarla ilgili sorun şu ki, bir ürün piyasaya çıkmadan önce Apple’da arka planda kaç işlemin çalıştığını ve nihai prototip ile nihai ürün arasında ne kadar zaman geçtiğini biliyoruz. Apple’dan Dan Riccio’nun 2017’de Mashable ile yaptığı bir röportajda açıkladığı gibi, Apple iPhone X ile ilgili nihai kararları Kasım 2016’da, yani piyasaya sürülmesinden neredeyse bir yıl önce çoktan almıştı.

Ayrıca Prosser, iddialarını desteklemek için Nikkei Asia’nın Apple’ın Apple Watch’ın üretiminde önemli sorunlarla karşılaştığına dair raporlarını kullanıyor. Bununla ilgili sorun, Nikkei Asia’nın bu raporu 1 Eylül’de yayınlaması ve bir dipnot (7) Apple’ın Apple Watch ile ilgili web sayfasında, “Apple tarafından Ağustos 2021’de ön üretim Apple Watch Series 7 (GPS) ve Apple Watch Series 7 (GPS + Cellular) ile Apple Watch Manyetik Hızlı Şarj ile gerçekleştirilen testin sonucu olan şarj süreleri açıklanmaktadır. USB-C Kablosu (Model A2515) ve Apple 20W USB-C Güç Adaptörü (Model A2305) ile Apple Watch Manyetik Şarj Kablolu (Model A2255) Apple Watch Series 6 (GPS) ve Apple Watch Series 6 (GPS + Cellular) ve A2256) ve Apple 5W USB Güç Adaptörü (Model A1385); her Apple Watch bir iPhone ile eşleştirildi, tüm cihazlar yayın öncesi yazılımla test edildi.”

isteksiz kaynaklar

Açıkçası, Prosser’ın Apple çalışanları arasında iyi bağlantıları vardı/vardı. Ama şimdi bağlantılarının bir kısmı veya tamamı sessizliğe bürünmüş gibi görünüyor.

Oyun daha da zorlaştı ve çok daha tehlikeli hale geldi: Apple, sızıntı yapanların üzerine sert düşüyor. Apple’ın avukatları çok sayıda blogla iletişime geçti. Raporlara göre, Apple ayrıca çalışanları üzerinde dahili olarak daha fazla baskı uyguladı.

Prosser lehine güçlü bir şekilde konuşan şey, kaynaklarının korunmasının onun en büyük önceliği olduğu gerçeğidir.

Prosser, örneğin Apple Glasses’a gelen yeni bir işlev hakkında güvenilir bilgiler içeren benzersiz bir kaynak yayınlarsa, elbette tüm bunlar yarın değişebilir. Bu olursa, biz de dahil olmak üzere yüzlerce medya tarafından hemen alıntılanır.

Okuyun: En iyi Apple Leaker kimdir? ve takip etmeye değer Apple sızıntıları.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-leaks-jon-prosser-quiet-3812784/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...