Apple

Apple, Koreli Otomobil Bileşen Üreticileri ile ‘Görüşmelerde’

The Korea Times’a göre Apple’ın birkaç Koreli EV (elektrikli araç) bileşeni üreticisiyle konuştuğu bildirildi. Yalnızca “sorunla doğrudan ilgilenen üst düzey bir endüstri yöneticisi” olarak adlandırılan bir kaynak, gazeteye Koreli pil ve diğer bileşen üreticilerinin Apple’ın söylentili otomobil projesi için düşünülebileceğini söyledi.

Kaynak gazeteye verdiği demeçte, “Apple yetkilileri, yarı iletken ve ekran sektörlerindeki Koreli ortaklarıyla iş görüşmeleri için Kore’de bulunuyor. Apple’ın akıllı telefon işinde görüldüğü gibi, şirket EV işi için Kore’de iş ortakları arıyor.”

“Koreli satıcılarla ortaklıklar olmadan Apple, EV iş planını tamamlayamaz. Bildiğim kadarıyla Apple, LG, SK ve Hanwha ile görüştü, ancak görüşmeler hala erken aşamada.”

Herhangi bir anlaşma imzalanmadan önce yapılacak çok fazla müzakere olmasına rağmen, kaynak, en umut verici görüşmelerin, elektrikli otomobiller için piller konusunda uzmanlaşmış SK Group’un bir yan kuruluşu olan SK Innovation ile yapılan görüşmeler olduğunu öne sürüyor. Bunlar, diğer firmalarla yapılan daha ön görüşmelerin aksine, SK’yi sözleşmeyi güvence altına almak için bariz favoriler olarak yerleştiren “ileri toplantılar” olarak nitelendirildi.

Apple Car projesi, bir analistin flört oyunu olarak tanımladığı bir süreç olan diğer şirketlerle iş ilişkileri kurmakta zorluklarla dolu ve çok sayıda yerleşik otomobil üreticisinin söylentilere konu olduktan sonra ayakları yerden kesiliyor. Talepkar ve ketum bir şirket olan Apple, açıkçası birlikte çalışması kolay bir şirket değil ve iPhone üretimi için dayandığı bileşen tedarik zincirinden ortaklar arama olasılığı giderek artıyor – Apple ortağı olmanın dezavantajlarını zaten bilen ve kabul eden firmalar .

Apple Car haber merkezimizde en son sızıntıları ve söylentileri yakalayın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-korean-car-manufacturers-3807323/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...