Yazılım

Apple, Hollanda Yasalarına Uymasında Israr Ediyor

App Store’da “makul olmayan koşullar” dayatmakla suçlanan Apple, Hollanda’da devamlı olarak daha yüksek ve daha yüksek cezalar biriktiriyor: toplam ceza şu anda 25 milyon avro (ortalama 21 milyon sterlin) ve yakında 30 milyon avroya ulaşacak. Rekabet kurumu ACM, Apple’ın geçen yıl Noel arifesinde mahkemede onaylanan ihtiyati önlem sonucunda belirtilen gereklilikleri yerine getirmediğini anlatmaya devam ediyor.

Sadece şirket büyük seviyede pişmanlık duymuyor ve kurallara uyduğuna inanıyor. 9to5Mac tarafınca ACM’ye gönderilen yeni bir mektupta, Kyle Andeer (Apple’ın Baş Uyum Görevlisi olarak anılır), firmanın ACM’nin gereksinimlerine uyduğuna inandığını yazar.

Andeer, “Apple, çözümünün Hollanda yasalarıyla tamamen uyumlu olduğuna inanıyor” diye yazıyor. “Apple, iş yaptığımız her ülkede tutarlı ve uzun süredir devam eden bir uyum taahhüdüne haizdir. Bu yükümlülükleri oldukca ciddiye alıyoruz.”

Firmanın niçin Hollanda için ayrı bir uygulama ikili dosyası gereksinimini takılıp kalınacak bir şey olarak düşünmediğini detaylı bir şekilde açıklıyor.

Andeer, “Geliştiriciler rutin olarak değişik yetki alanları için ayrı ikili dosyalar sunar” diyor. “Bir geliştiricinin aynı uygulamanın değişik sürümlerini değişik ülkelerde göndermesi basitçe mümkün değil, yaygın bir durumdur.

“Hollanda vitrini için yeni bir ikili dosya, bir flört uygulaması geliştiricisinin bir üçüncü taraf ödeme işlemcisi kullanmasına yada satın almak için bir internet sayfasına bağlantı eklemesine müsaade eden sınırı olan bir ayarlamadan oluşan mevcut bir uygulamada ufak bir teknik değişim gerektirecektir. Orada. Bu yaklaşımla ilişkili hiçbir ek maliyet yoktur.”

Bunun kanıtı olarak Andeer, birçok geliştiricinin aslına bakarsanız değişik pazarlar için aynı uygulamanın ayrı sürümlerine haiz olduğu gerçeğine işaret ediyor. Bunlar içinde, flört uygulamaları ACM’nin kararından etkilenenler içinde yer edinen Match Group da var. Apple, Match Group’un Hollanda’daki alternatif ödeme çözümlerini kullanmak için gerekenlerden çoğu zaman daha büyük farklılıkları olan bu ayrı dosyaları yüklerken hiçbir mesele yaşamadığını iddia ediyor.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-complies-dutch-law-3813934/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...