mac

Apple, Dahili Mac’li Magic Keyboard Patentini Aldı

Geleneksel PC konsepti, klavyeden ve ekrandan ayrı duran hususi bir kule yada başka bir birim ihtiva eder ve Apple, Mac Pro ve Mac mini ile hala bu paradigmayı takip ediyor. Sadece, seneler süresince fazlaca sayıda iMac’te gördüğümüz benzer biçimde, işleme motorunu ekranın yada tabanının içine katlayabilirseniz, tasarım açısından daha temizdir. Endişelenecek daha azca unsur ve (çoğu zaman) daha azca yer kaplar.

Bir masaüstü makinenin öğelerini birleştirmenin alternatif bir yolu, işleme bileşenlerini makinenin içine yerleştirmektir. tuş ekibi. (Bu yeni bir kavram değil, 1980’lerde Commodore ve ZX Spectrum tarafınca kullanıldığını göz önünde bulundurursak altını çizmeliyiz.) Ve bu, Apple’ın ilgilenilmiş olduğu bir yol benzer biçimde görünüyor: şirket bir konsept geliştirdi ve patentini aldı. yerleşik bir Mac’e haiz bir klavye için. Düşünce, bir tasarımın hem de bir ısı emici görevi gören bir klavye tabanına haiz olduğu birkaç değişik varyasyonda açıklanmıştır.

Her zamanki benzer biçimde, tek bir patent, Apple’ın onu bir ürün olarak piyasaya sürmek için somut planları olduğu anlamına gelmez, sadece inkar edilemez bir halde garip bir fikir. Konsept ilk olarak Patently Apple tarafınca ortaya çıkarıldı. Ağustos 2020’de Apple tarafınca başvuruda bulunmuş oldu ve geçen hafta ABD Patent Ofisi tarafınca gösterildi.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/patent-magic-keyboard-built-in-mac-3813898/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...