Apple

Apple Breakfast: İlkbahar etkinliği geri döndü!

Apple pek çok haber üretir ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Aklınız bu hafta başka şeylerle ilgiliyse, Apple ile ilgili başlıklardan oluşan derlememiz sizi güncel hale getirecek.

Düzenli olarak toplamalar almak istiyorsanız, haber bültenlerimize kaydolun. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

Bahar etkinliği geri döndü!

Bu haftanın en büyük sızıntısı Siri’den geldi! Apple’ın sesle etkinleştirilen sanal asistanı, pazartesi geç saatlerde fasulyeleri dökmeye başladı. İnsanlar Hey Siri’ye bir sonraki Apple Etkinliğinin ne zaman olduğunu sorduğunda bazıları şu yanıtı aldı:

Siri açıkça Apple’da iyi iç kaynaklara sahip çünkü doğruydu. 13 Nisan Salı günü Apple, bir sonraki Apple etkinliğinin 20 Nisan 2021’de Kaliforniya saatiyle 10: 00’da / İngiltere saatiyle 18: 00’da gerçekleşeceğini duyurdu. Tüm ayrıntılar için Apple Spring Loaded etkinliğini nasıl izleyeceğinizi okuyun ve neler bekleyeceğinize dair bilgi almak için Apple’ın bahar etkinliğinde ne başlatacağını okuyun.

Apple, etkinlikte birçok yeni ürünü piyasaya sürmek için vites yükseltebilir. Paramız yeni bir iPad Pro’da ve Apple TV için çok ihtiyaç duyulan bir güncellemede.

Ayrıca nihayet uzun süredir söylentilere konu olan AirTag’leri, yeni bir Apple Pencil ve görünüşe göre ametist, fıstık ve kapri ile gelen yeni iPhone kılıflarını göreceğimizi umuyoruz. Ayrıca bir Weibo sızıntısı, Apple’ın yeni AirPod’ları piyasaya sürmeye hazır olduğunu iddia ediyor.

Bizi bu olay hakkında korkunç bir şekilde heyecanlandırmaktan alıkoyan tek şey, iPad’lerin o kadar da heyecan verici olmadığı gerçeğidir. David Price, on yıldan fazla bir süredir tabletin neden akıllı telefonun yaygın çekiciliğine erişemediğini merak ediyor. İPad o kadar iyi ki sıkıcı.

Kısaca haberler

Bu haftanın haberlerinin tamamı 20 Nisan’da bir Apple Etkinliği olacağının duyurusuyla ilgili değildi. Parallels Desktop for Mac’in 16.5 sürümünün M1 Mac’lerde Windows’un ARM sürümünü çalıştıracağını duyuran Parallels’ten de duyduk. Bununla ilgili bir şekilde, Linux’un yakında M1 Mac’ler için resmi destek alacağı haberi var.

Bir başka ilginç pasaj: Apple, ‘bize zarar vereceği’ için Android için iMessage’ı reddetti.

Ve iPad’de neden hesap makinesi olmadığını merak ettiyseniz, yanıta şaşıracaksınız.

Hatalar ve sorunlar

İOS 14.5 ve macOS 11.3’ün bizimle olması uzun sürmeyecek. Apple, hafta boyunca her iki işletim sisteminin 8. beta sürümünü yayınladı ve son sürümün yakında çıkacağını belirtti.

Apple’ın işletim sistemlerinin yeni sürümlerinde hangi yeni özelliklerin geleceğini merak ediyorsanız, iOS 14.5’te ve macOS 11.3’te neler olduğuna ilişkin kılavuzumuzu okuyun. Her iki güncelleme de birçok yeni özelliğin yanı sıra hata düzeltmeleri ve güvenlik geliştirmeleri getirecek.

Söylenti değirmeni

Bu hafta en sevdiğimiz söylentilerden biri, Apple’ın üzerinde çalıştığı söylenen iki yeni ürün hakkındaydı: hibrit bir HomePod / Apple TV ve HomePod / iPad ürünü. Bloomberg’den iyi bağlantılara sahip Mark Gurman’dan geliyorsa, bu söylentilere bir miktar inanılırlık olması muhtemeldir.

2021 iPhone hakkında olağan söylentiler vardı (muhtemelen iPhone 12’ler olsa da iPhone 13 olarak adlandıracağız).

Yeni iPhone’un önündeki ve arkasındaki kameraların nasıl konumlandırılabileceğini gösteren iPhone 13’ün yayınlanmış görüntülerini yayınlayan Hint web sitesi Mysmartprice, şunu okuyun: iPhone 13 için büyük kamera değişiklikleri geliyor. yeni iPhone serisi bu yılın sonlarına doğru çıkacak. Bu görüntüler, Apple’ın telefon görüşmeleri için kullanılan hoparlörü çentiğin üzerine taşıyarak çentik boyutunu nasıl azalttığını gösteriyor.

Yine de dikkat çeken sadece 2021 iPhone değil. 2022 iPhone serisinin mini bir model içermeyeceği iddiaları vardı – okuyun: Apple ‘iPhone mini’yi öldürüyor’. Ayrıca açık sözlü analist Ming Chi-Kuo, 2022 modeli hakkında bazı tahminler paylaştı: 8K video ve 48MP kamera olacağını söylüyor.

Kuo, Face ID gubbinlerinin ekranın altına gömüleceği için çentik olmayacağını söylediği 2023 iPhone ile ilgili paylaşacağı bazı bilgiler de vardı.

Apple hakkındaki bu söylentileri yayan bu insanların tam olarak kim olduğunu – ve onlara inanmanız gerekip gerekmediğini – okuyun: Apple’ın arkasındaki insanlar sızdırıyor.

Ve bu hafta bu kadar. Appley’de kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...