iPad

Apple, App Store Kararlarına İtiraz Etmeyi Kolaylaştırıyor

Şirketin devam eden WWDC 2021 geliştirici konferansıyla bağlantılı olarak Apple, App Store düzenlemelerini değiştirdiğini duyurdu.

En büyük haber şu ki, Apple’ın bir uygulamayı onaylamama kararı aldığı durumlarda, geliştiricilerin karara itiraz etmesi daha kolay olacak: Artık itiraz gönderme formunda geliştiricilerin ayrımcılığa uğradıklarını hissettiklerini belirtmeleri için yer var. MacRumors, siyasi veya diğer önyargı biçimlerine karşı olduğunu bildirdi.

Geliştiricilerin App Store’daki kararlara itiraz etme gerekçelerini belirtebilmeleri gerektiği açık görünebilir, ancak geçen yaz WWDC 2020’ye kadar temyize kesinlikle izin verilmiyordu. İlk başarılı itiraz Eylül 2020’de kaydedildi.

Hem orijinal değişiklik hem de kuralların bu daha fazla serbestleştirilmesi, geliştiricilerin ve medyanın uzun vadeli baskısına yanıt olarak geldi; bunların çoğu, Apple’ın App Store’un yönetimini tekelci (şirketin şiddetle tartıştığı bir tanım) ve ağır olarak nitelendirdi. verildi. Apple, bir diktatörden ziyade bir ortak olarak bir imaj yaratmak için çok çalışıyor.

“Amacımız bu yönergeleri adil ve tutarlı bir şekilde uygulamaktır, ancak kimse mükemmel değildir”, Gözden Geçirme Yönergelerini belirgin bir şekilde uzlaştırıcı bir dille okuyun. “Uygulamanız reddedildiyse ve sorularınız varsa veya ek bilgi sağlamak istiyorsanız, lütfen doğrudan Uygulama İnceleme ekibiyle iletişim kurmak için Çözüm Merkezi’ni kullanın.

“Sonuca hâlâ katılmıyorsanız veya kılavuzun kendisinde bir değişiklik önermek istiyorsanız, lütfen bir itiraz gönderin. Bu, Uygulama İnceleme sürecini iyileştirmemize veya politikalarımızda netlik ihtiyacını belirlememize yardımcı olabilir.”

App Store İnceleme Yönergelerinde başka değişiklikler de var. Bir değişiklik, geliştiricilerin artık düzenlemeleri ihlal ettiğinden şüphelenilen veya bir güvenlik tehdidi olarak kabul edilen diğer uygulamaları bildirebilmesidir. Bir diğeri ise, Sakıncalı İçerik kategorisinin cinsiyetle ilgili bölümüne “pornografi içerebilecek veya fuhuşu kolaylaştırmak için kullanılabilecek ‘bağlantı’ uygulamalarının” eklenmesidir.

Yeni kuralların tamamı Apple’ın geliştirici sayfalarında okunabilir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/appeal-app-store-decisions-3805369/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...