Apple

Anket: Apple çalışanlarının %90’ı uzaktan çalışma seçenekleri istiyor

Apple’da yapılan dahili bir anket, şirket çalışanlarının büyük bir çoğunluğunun gelecekte uzaktan çalışma fırsatı istediğini gösteriyor.

The Verge tarafından bildirilen anket, Haziran ayı başlarında gerçekleştirildi. 1.749 katılımcının neredeyse %90’ı, “konuma göre esnek çalışma seçenekleri benim için çok önemli bir konu” ifadesine “kesinlikle katılıyorum” dedi.

Katılımcıların yaklaşık %58,5’i, esnek olmayan çalışma koşulları nedeniyle meslektaşlarının işlerini bırakacaklarından endişe duyduklarını söyledi. Yaklaşık %36.7’si şirketten aynı nedenle ayrılacaklarından endişe duyduklarını söyledi.

Anketin resmi olarak onaylanmadığına – sadece çalışanlar tarafından Slack’te gönderildiğine – ve örneklem boyutunun önemli sonuçlar çıkarmak için nispeten küçük olduğuna dikkat çekmekte fayda var: bu 1.749 katılımcı, dünya çapındaki 147.000 Apple çalışanının yalnızca yaklaşık %1.2’sini temsil ediyor. . Ayrıca, uzaktan çalışma hakkında güçlü fikirleri olanların muhtemelen yanıt verme olasılığı daha yüksek olacağından, bir dereceye kadar kendi kendini seçmiş olabilir.

Anketin sonuçları 14 Haziran’da CEO Tim Cook ve İK yöneticisi Deirdre O’Brien’a gönderildi. Bu noktada anketin onların düşünceleri üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı belirsiz: Cook, şirket içindeki plana karşı direnişe rağmen, şimdiye kadar Apple çalışanlarının Eylül ayından itibaren haftada üç gün ofise dönmesi planına sıkı sıkıya bağlı kaldı.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/survey-apple-work-remotely-3806340/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...