Apple

AirTag Sizi Stalking’den Nasıl Korur?


screenshot

Apple, uzun zamandır beklenen AirTag’i Nisan 2021’de fark etti. AirTag öğe bulucunun varlığı uzun süredir söylentiler arasındaydı ve birçoğu, Find My uygulaması aracılığıyla kayıp öğeleri bulmalarına yardımcı olacak Apple’ın en son gadget’ını ele geçirmek istiyordu.

Ancak, bir öğeden daha fazlasını bulmanıza yardımcı olabileceği çabucak anlaşıldı. İnsanlar evcil hayvanlara AirTag takmanın yollarını aramaya başlarken ve çocuklarının cebine bir AirTag yapıştırmanın uygun olup olmadığını sorgularken, bazılarının çantanıza, ceket cebinize veya arabanıza bir AirTag takmanın ne kadar kolay olacağı sorusu ve izini sürmek bir endişe haline geldi.

Başlangıçta AirTag’ler, onları kaydetmek için kullanılan iPhone’dan üç günden fazla bir süre uzaklaştıktan sonra bip sesi çıkaracak şekilde tasarlandı. Bu, birilerini bilinmeyen bir AirTag’in kişileriyle ilgili olabileceği konusunda uyarmak için tasarlanmıştır.

Ancak üç gün çok uzun bir süre, özellikle de güvenliğiniz tehlikeye giriyorsa.

Haziran ayının başında Apple, AirTag’ler için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Bu güncellemenin ana odak noktası, takip korumasıydı ve otomatik olarak yükleniyor.

İlk üretici yazılımı güncellemesi Haziran ayının başında 1.0.276 sürüm, yapı numarası 1A276d ile geldi – Haziran sonuna doğru yapılan bir güncelleme 1A287b yapı numarasına sahipti ve muhtemelen son güncellemeyle eklenen özellikleri mükemmelleştiriyor.

  • Güncellemenin ardından AirTag’ler önce sekiz saat sonra ve ardından 24 saat sonra bip sesi çıkarır.

Ürün yazılımı güncellemesindeki diğer değişiklikler, Android akıllı telefonları kullanan AirTag sahipleri için daha iyi koruma içeriyordu.

Apple ayrıca, bölgede AirTag’leri keşfetmeyi kolaylaştıracak Android akıllı telefonlar için bir uygulama üzerinde çalıştığını söyledi.

Güncelleme otomatik olarak yüklenir ve AirTag iPhone’unuzun Bluetooth menzili içinde olduğunda gerçekleşir. Güncellemenin gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız, AirTag’i Bluetooth etkinken bir süre iPhone’unuzun yanında bırakın.

AirTag’ler hakkında daha fazla bilgi için AirTag incelememizi okuyun, ayrıca AirTag’leri ne için kullanabilirim?

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/how-airtag-protects-from-stalking-3806038/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...