mac

Yükseltilmiş M1 Max ile Mac Pro ‘Bu Yıl Çıkacak’

Şu anda, Mac Pro, Apple’ın kendi işlemcilerinden birine sahip olmayan, kalan tek Mac bilgisayardır ve premium makine bunun yerine bir Intel Xeon W çip seçimi. Ama bunların hepsi birkaç ay içinde değişecek.

Üretken ve genellikle güvenilir teknoloji sızıntısına göre Dylan DKTApple, bu sonbaharda piyasaya sürülmesi muhtemel olan yeni Mac Pro modelleri üzerinde çalışıyor. “Apple Silikon geçişi,” diye tahmin ediyor, “2022’nin 4. çeyreğinde sona erecek.”

Yeni modeller, lanse edilen M2 yerine M1 Max yongasının daha güçlü bir sürümünü kullanacak ve bu güncelleme için büyük haber, daha fazla çekirdeğin bulunmasıdır.

Tam olarak kaç tane çekirdek alacağız? Dylan DKT belirtmiyor, ancak 2019 Pro’nun maksimum 28 çekirdek sunduğundan, en yeni MacBook Pro’daki M1 Max’in ise tartışılmaz bir 10 çekirdek sunduğundan bir fikir edinebiliriz.

Daha önceki söylentilere göre, giriş seviyesi Yeni Mac Pro’nun sürümü 20 işlemci çekirdeği ve 64 grafik çekirdeği sunarken, sınıfının en iyisi model 40 işlemci çekirdeği ve 128 grafik çekirdeği sunacak: müthiş bir özellik listesi. İki modelin kod adlarının sırasıyla Jade 2C-Die ve Jade 4C-Die olduğu söyleniyor.

Apple’ın kendi silikonunu çalıştıran Mac setini tamamlaması mantıklı görünüyor, ancak şirketin hala Intel işlemciye sahip yeni bir model piyasaya sürdüğüne dair söylentiler de var. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi ve yaklaşan lansmanın diğer tüm ayrıntılarını yeni Mac Pro merkezimizde okuyabilirsiniz.

Biraz daha uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız, en iyi iMac fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla Apple’ın mevcut masaüstü serisinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/mac-pro-m1-max-3812427/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...