mac

Yeniden Tasarlanan iMac ve G4 Küp Benzeri Mac Pro Geliyor

Apple, bu yılın ilerleyen günlerinde, “planlara aşina olan insanlara” göre 2012’den bu yana ilk kez yeniden tasarlanan yeni görünümlü iMac’i tanıtmayı planlıyor. Bu insanlar Mark Gurman Bloomberg raporunun kaynakları.

Son on yılda gerçekten yeni bir görünüme sahip olmadığını söyleyebileceğimiz iMac’in yeniden tasarlanması için çağrıda bulunduk. Okuyun: iMac’in neden yeniden tasarlanması gerekiyor?

Görünüşe göre Apple’ın ekranın etrafındaki kara tahtaları zayıflattığını görmeyi bekleyebiliriz – genellikle çerçeveler olarak adlandırılır. Ekranın altındaki ‘çene’ de kaldırılacaktır. Ve iMac şu anda sahip olduğu kavisli arka kısım yerine tamamen düz bir arka yüze sahip olacak. Bu, 2021 iMac tahminleri makalemizde özetlenen beklentilerimize karşılık geliyor.

Bu, Apple’ın Intel işlemcilerinden kendi yongalarına geçişiyle aynı zamana denk gelecek şekilde elden geçirilmesinin bir parçası olacak. MacBook Pro’nun beklenen yeniden tasarımı hakkında ayrı bir makalemiz var.

Bloomberg raporunda ayrıca Apple’da çalıştığı söylenen iki yeni Mac Pro bilgisayardan bahsediliyor. Biri mevcut tasarımı (2019’da tanıtılan) koruyacak ve Intel işlemcileri de tutabilir. Apple’ın Mac Pro planları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer Mac Pro, Apple işlemcileri kullanacak ve mevcut Mac Pro tower’dan daha küçük olacaktır. Bloomberg, 2000 yılında piyasaya sürülen ve yaklaşık bir yıl sonra kullanımdan kaldırılan Apple’ın G4 Cube’una atıfta bulunuyor.

Şirketin ayrıca tüketiciler için yüksek fiyatlı Pro Display XDR’ın daha ucuz bir versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu ekran 5.000 £ olarak fiyatlandırılır ve bir stantla bile gönderilmez (ek 1.000 £ olan bir stant istiyorsanız). İMac’in yeniden tasarımının Pro Display XDR’dan da ilham aldığı söyleniyor.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/redesigned-imac-mac-pro-3800542/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...