iPhone

Yeni iPhone SE ‘Üretim Sürecine Giriyor’

Yakın bir iPhone SE lansmanı için kanıtlar, şimdi analist Ross Young ile birikmeye devam ediyor iddia etmek üçüncü nesil SE’nin ekran panellerinin üretimi bu ay başlıyor.

Young’ın tedarik zincirinde çok sayıda bağlantısı olduğu göz önüne alındığında, iddiasına inanmak mantıklı. Gerçekten de, nispeten küçük bir örneklemden de olsa AppleTrack’te şaşırtıcı bir %100 doğruluk derecesine sahip ve geçmişte bazı büyük çağrılar yaptı.

Panellerin üretimi devam ederken Young, telefonun kendisinin Mart ayında üretime gireceğini, Nisan ayının ikinci yarısında veya Mayıs ayının başında bir lansman duyurusu ve en erken Nisan ayı sonlarında sevkiyat yapılacağını tahmin ediyor.

Daha önce yeni iPhone SE’nin Apple’ın en yaygın olarak Mart ayında gerçekleşen ve ara sıra Nisan’a ertelenen geleneksel bahar etkinliğinde duyurulmasını beklediğimiz için Mayıs ayından bahsetmek biraz şaşırtıcı. Bunun Mayıs ayında gerçekleşmesi en hafif tabirle olağandışı olurdu.

SE güncellemesi son zamanlarda haberlerde çokça yer aldı. Sadece bu hafta Young, mevcut modelden ayırt etmek ve oldukça açık bir şekilde yeni 5G desteğinin reklamını yapmak için yeni ahizenin “iPhone SE+ 5G” olarak adlandırılacağını iddia etti. Aynı gün, Apple’ın Avrasya Ekonomik Komisyonu’na bir dizi yeni iOS cihazı kaydettirdiği haberini aldık ve bu büyük olasılıkla yeni SE’yi içeriyor.

Apple’ın bu yılki modelde eski tasarıma sadık kalacağına dair her türlü belirti var ve ‘Plus’ 5,7 inç ekran boyutuna geçiş 2023 veya 2024’e ertelendi. Bununla birlikte, daha güçlü bir işlemci (A14 veya A15) almalıyız. 5G’nin eklenmesinin yanı sıra geliştirilmiş kameralardan söz ediliyor.

Yeni iPhone SE hub’ımızla en son sızıntıları ve söylentileri takip edebilirsiniz. Mayıs ayına kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememizle mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-iphone-se-production-3812551/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...