Apple

Yeni Apple Ürünleri: 2021’de Çıkacaklara Dair Kılavuz

Apple 2020 için aşağıdakiler de dahil olmak üzere çığır açan ürün duyurularıyla doluydu: beş yeni iPhone’un (iPhone SE, iPhone 12 mini, iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max) gelişi; iki yeni Apple Watch modeli (Apple Watch SE ve Apple Watch Series 6); ve Apple’ın kendi M1 Çipine sahip üç yeni Mac (PC dünyasını fırtınaya sürüklediğini söylemek güvenli).

Şimdiye kadar 2021 bize yepyeni bir tasarıma sahip 24 inç iMac, M1 çipli iPad Pro, AirTag, yeni Apple TV ve mor bir iPhone 12 getirdi.

Apple, 2021’de bizim için başka ne olabilir?

Bu makalede, Apple’ın 2021’de piyasaya sürmesini beklediğimiz şeye bir göz atacağız. Size tahminlerimizi sunmak için bulduğumuz her söylenti ve eğilimi araştırdık. Mağazada neler olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Mac’ler

Apple, 2020’de tüm Mac’lerini Intel işlemcilerinden 2022 yazına kadar kendi silikonuna geçireceğini açıkladı. Apple, MacBook Air, Mac mini, iMac ve MacBook Pro’nun ikisi de dahil olmak üzere tüketici odaklı makinelerinin çoğunu zaten güncelledi. Apple’ın pro odaklı Mac’lerinden bazılarının yakında güncelleneceğini görmeye başlayacağız gibi görünüyor. Okuyun: Super Mac’ler geliyor.

Aşağıda 2021’de bir güncelleme görmesi muhtemel Mac’leri inceliyoruz:

14 inç MacBook Pro

Daha küçük MacBook Pro, çeşitli raporlara göre yeniden tasarlanacak. Görünüşe göre ekranın etrafında daha ince çerçevelere sahip 14 inç bir MacBook Pro görebiliriz.

Görünüşe göre şu anda 2.0GHz Intel işlemciler sunan iki 13 inç MacBook Pro bu muameleyi alacak modeller olacak, bu da Apple’ın üç tür MacBook Pro satacağı anlamına gelebilir: 13 inç, 14 inç ve 16 inç.

Yeni 14 inç MacBook Pro ile ilgili bilgileri buradan okuyun.

Ne zaman? Yaz 2021

16 inç MacBook Pro

Kasım 2019’da piyasaya sürülen 16 inç MacBook Pro modeline yönelik bir güncellemenin zamanı çoktan geçti. Bu sadece bir yıldan fazla olduğu için değil, aynı zamanda kullanılan işlemcilerin, kendisinden önce gelen 15 inç MacBook Pro’da kullanılan Apple ile aynı işlemciler olduğu için.

16 inç MacBook Pro yoğun kullanım için tasarlanmıştır, bu nedenle Apple’ın tüketici Mac’leri için kullanılan M1’den daha güçlü bir işlemci kullanmasını bekliyoruz. Bu, M1X veya M2 yongası olabilir.

Yeni 16 inç MacBook Pro hakkındaki en son bilgileri haber yuvarlamamızdan okuyun.

Ne zaman? Yaz 2021

32 inç iMac

Daha küçük olan iMac, yeni renkli bir tasarım ve daha büyük bir ekranla 2021’de büyük bir güncelleme gördü. Peki ya daha büyük iMac?

27 inç iMac’in yerine daha büyük ekrana sahip bir modelin geçmesi muhtemeldir – 30 inç veya 32 inç. Renk seçenekleri farklı olsa da, 24 inç modeline benzer bir yeniden tasarım alabilir.

Haber yazımızda 32in iMac hakkında bilgi edinin.

Ne zaman? Sonbahar 2021

Macbook Air

MacBook Air’in yeniden tasarlandığı söyleniyor ve buna iMac benzeri renkler de dahil olabilir.

Bu yeni makine için 2022 lansmanı daha olası görünüyor, ancak bunu 2021’in sonundan önce görme ihtimalimiz düşük.

Yeni MacBook Air hakkında bildiğimiz her şeyi okuyun.

Ne zaman? 2022

Mac Pro

Mac Pro’ya gelince: 32 çekirdekli CPU ve 128 Çekirdekli GPU’ya sahip Apple Silicon Mac Pro’da çalışmaların devam ettiği söyleniyor. 2022’den önce ortaya çıkması pek olası değil …

Ne zaman? 2022

iPad’ler

2021’de iPad Pro’da zaten bir M1 çipimiz var, başka ne görmeyi bekleyebiliriz?

Daha büyük iPad mini

Apple, iPad mini hariç neredeyse tüm iPad’lerini 2020’de güncelledi. Belki de Apple’ın onu henüz güncellememiş olması şaşırtıcı olmamalı – sonuçta Mart 2019’daki güncellemesinden önce şirket tarafından üç buçuk yıldır göz ardı edilmişti.

İPad mini güncellendiğinde, 2020’de iPad Air’de olduğu gibi ekran boyutunda bir artış ve Ana Sayfa Düğmesinin kaldırıldığını görebiliriz. Apple iPad mini’yi yeniden tasarlıyorsa, Ekim 2021’den önce değişiklik beklemiyoruz. .

İPad mini 2021 hakkında bilgi edinin.

Ne zaman? Ekim 2021

Daha ince / daha hafif iPad

Ayrıca yeni bir iPad’in 2020’de güncellenen daha önce iPad Air’in nasıl göründüğüne benzeyen yeni bir tasarımla piyasaya sürülebileceğine dair bir söylenti var.

Yeni iPad 2021 ile ilgili bilgileri okuyun.

Ne zaman? Ekim 2021

iPhone 13

Bir sonraki iPhone hakkında zaten birçok söylenti var, ancak iPhone 13 veya iPhone 12s olarak adlandırılıp adlandırılmayacağını bilmiyoruz.

Şimdiye kadar söylentiler 120Hz yenileme hızı (60Hz’den yukarı), azaltılmış çentik ve çeşitli kamera iyileştirmeleri öneriyor. 2021’de çıkacak iPhone 13 kamera özelliklerini okuyun.

İPhone 13 söylenti yuvarlamamızda daha fazlasını okuyun.

Ne zaman: Eylül 2021

AirPod’lar

Apple, AirPods Max kulak üstü kulaklıklarını Aralık 2020’de piyasaya sürdü, ancak AirPods X (spor için olduğu söyleniyor) ve AirPods Pro Lite (AirPods Pro’nun daha ucuz versiyonu) dahil olmak üzere çeşitli yeni AirPod’lar üzerinde çalıştığı söyleniyor ve üçüncü nesil AirPod’lar.

Ne zaman? Yaz 2021

AR Gözlükleri

Apple, artırılmış gerçekliğe olan ilgisini açıkça ortaya koydu ve Apple’ın 2021’de Apple AR Gözlükleri ve hatta Apple’dan bazı VR gözlükleri yapma planları hakkında daha fazla şey duyabiliriz!

Söylentiler, Apple’ın AR’yi veya Karma Gerçeklik ürününü 2022’ye kadar görmeyeceğimizi öne sürse de, Apple’ın yeni cihaz için uygulama tasarlamalarını sağlamak amacıyla 2021’de bir noktada geliştiricilerle planlarını paylaşması mümkündür, bu yüzden biz daha erken bir şey duyabilir.

Apple’ın AR / VR gözlükleri ne yapacak?

Ne zaman? 2022

Apple araba

Apple Car, 2016’nın sıcak söylentisiydi, ancak o zamandan beri Apple’ın bu cephedeki hedeflerini küçülttüğü ortaya çıktı, ancak otomobil alanında kesinlikle bir şeyler oluyor. Şirketin sözde Project Titan üzerinde çalışan 1.000 geliştiriciye sahip olduğu ve Faraday Futures ve Sixty Eight Research dahil olmak üzere çeşitli farklı paravan şirketler kurduğu söyleniyor.

Endüstri sohbeti, 2020’yi bir lansman için olası bir tarih olarak önerdi: bu açıkça gerçekleşmedi, ancak bir şeyler dönüyor gibi görünüyor, soru ne?

Ne zaman? 2025

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-apple-products-3510027/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...