Yazılım

Wordle Klonları App Store’dan Kaldırıldı

Şu anda, Twitter’daki kanıtları gören herkesin hevesle onaylayacağı gibi, en popüler ve görünür çevrimiçi oyunlardan biri Wordle.

Bu, beş harfli bir İngilizce kelimeyi mümkün olduğunca az denemede tanımlamaya çalıştığınız basit ama zorlayıcı bir kelime oyunudur. Her tahminde, harfler yeşil (doğru), sarı (yanlış, ancak kelimenin başka bir yerinde mevcut) veya gri (tamamen yanlış) olarak etiketlenir.

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir dizi uygulama geliştiricisi, App Store’da oyunun resmi olmayan klonlarını başlatarak Wordle’ın başarısını geri almaya çalıştı. (iOS için resmi bir sürüm olmadığını unutmayın; yalnızca çevrimiçi olarak kullanılabilir.) Bazıları oyunu kopyalarken, diğerleri aynı adı bile kullandı. Orijinal oyun ücretsiz olsa da, klonlar arasında size ekstra tahminler veren ve ‘yaratıcısı’ ne kadar iyi olduğu konusunda övünen bir Pro sürümü için yılda 30 dolar gibi şaşırtıcı bir ücret alan bir oyun var.

Ağır eleştirilerin ardından Apple, MacRumors tarafından vurgulandığı gibi bu kopyaları kaldırmaya karar verdi. Ve yukarıda alıntılanan geliştirici, davranışını biraz inandırıcı olmayan bir şekilde savunuyor, Twitter’dan.

Wordle’ın orijinal versiyonu, gelecekte tamamen ücretsiz kalacağına söz veren Josh Wardle tarafından oluşturuldu. İşte gerçek Wordle uygulamasını iPhone veya iPad’inize nasıl alacağınız.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/wordle-clones-removed-3812312/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...