mac

Touch ID’li Magic Keyboard: Nasıl Satın Alınır, Fiyat ve Özellikler

Apple, yeni 24 inç iMac ile birlikte yeni bir klavye tanıttı: Dokunmatik Kimlikli Magic Keyboard. Bu, Apple’ın dizüstü bilgisayarlarında birkaç yıldır mevcut olan bir özelliktir, ancak ilk kez harici bir Apple klavyesinde Touch ID kullanarak giriş yapmak mümkün olmuştur.

Touch ID’li Magic Keyboard, Mac’inizde oturum açmayı kolaylaştıracak ve ayrıca M1 çipinin Secure Enclave güvenlik işlevi sayesinde satın aldığınızları onaylayabileceksiniz.

Başka bir avantaj: iMac’i birden fazla kişi kullanıyorsa bu bir sorun olmayacak – kullanıcıları parmak izleriyle hızlı bir şekilde değiştirmek mümkündür.

Yeni Touch ID Magic Keyboard nasıl satın alınır

Yeni klavye, yeni iMac’lerle aynı yedi renkte mevcuttur. Kutuda sipariş ettiğiniz iMac’in rengiyle eşleşen bir klavye ve eşleşen bir fare alacaksınız. Karıştırmak ve eşleştirmek mümkün değildir.

Yeni klavyeleri ayrı ayrı satın almak da mümkün değil, en azından şu anda değil, ancak bu zamanla değişebilir (bu klavyelerin bir iPad Air ile kullanılması için bir pazar olacağını düşünüyoruz).

Apple, Touch ID’li yeni Magic Keyboard’ları satarsa, fiyat şu anda perakende satış yapan Magic Keyboard ile karşılaştırılabilir. 99 £ / 99 $.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta: Klavyenin Touch ID sürümü yalnızca belirli iMac’lerle birlikte gelir. Otomatik olarak en ucuz modele dahil edilmez. Bu durumda, alıcılar Touch ID’siz renk uyumlu bir Magic Keyboard alır. Bu Mac’i satın aldığınızda klavyenin Touch ID sürümünü sipariş etmek için bir yapı seçeneği olarak satın almanız mümkündür. Bu seçeneğin ekstra ne kadara mal olacağını henüz bilmiyoruz.

Yeni iMac’ler 30 Nisan’dan itibaren ön siparişe açılacak ve Mayıs ayının ikinci yarısında satışa çıkacak. Yapabilirsin Apple’ın web sitesinde iMac için ön sipariş verin.

Üç yeni klavye var

Apple ayrıca, sayısal tuş takımına Dokunmatik Kimlik ekleyen bir sürüm de sunar; böylece, ihtiyacınız olduğunda klavyenin sağ tarafında ek sayı tuşları bulunan bir seçenek elde edebilirsiniz. Aşırı Excel / Numbers hesap tablosu kullanıcıları bunu takdir edeceklerdir.

Henüz alternatif klavye seçeneklerinin ne kadara mal olacağını bilmiyoruz. Apple, muhtemelen ön siparişler 30 Nisan’da yayınlanana kadar bu bilgileri açıklamayacak.

Bununla birlikte, temel bir fikir için mevcut fiyatlandırmaya bakabiliriz:

Daha önce, satış noktasında bir iMac’i sayısal bir tuş takımı içerecek şekilde yükselttiyseniz, ek olarak 30 £ / 30 $ ‘a mal oluyordu.

Apple, sayısal tuş takımına sahip Magic Keyboard’u ayrı satarsa, geçerli sürümün fiyatına göre ne kadara mal olabileceği konusunda bir fikir edinebiliriz. 129 £ / 129 ABD doları.

Yeni klavyeler diğer Mac’lerle uyumludur

Görünüşe göre Touch ID işlevi, Mac mini ve yeni MacBook’lar da dahil olmak üzere tüm M1 Mac’lerle uyumlu.

Diğer Mac’lerde veya Windows PC’lerde, klavyeyi geleneksel bir Bluetooth klavye olarak kullanabilirsiniz. Bunun iOS cihazlar için de geçerli olması muhtemeldir.

Touch ID renklerine sahip Magic Keyboard

Giriş seviyesi 24in iMac daha az renk seçeneğiyle gelir ve bu nedenle beraberindeki klavyeler de öyle. Mavi, yeşil, pembe ve gümüş seçenekleriniz var. Alternatif bir klavye rengi seçmek mümkün görünmüyor (ve herhangi birinin neden bunu isteyeceğinden emin değiliz).

Diğer 24 inç iMac’ler ek sarı, turuncu ve mor seçeneklerini içerir.

Klavye, renk uyumlu bir USB-C – Yıldırım kablosuyla şarj edilir – bu da fareyi şarj etmek için kullanılabilir.

Touch ID’nin yanı sıra yeni işlevler var

Apple, tuş etiketini ve atamasını biraz değiştirdi – bu değişiklikler Magic Keyboard’un Touch ID’siz yeni sürümü için de geçerli.

  • Yeni klavyede artık bir çıkarma düğmesi bulunmuyor (dürüst olmak gerekirse, hala öne çıkmasına şaşırdık); onun yerine yeni Touch ID düğmesi var.
  • F5 ve F6 tuşlarının işlevleri de yenidir; şimdi mikrofonu başlatırlar ve boşta durumunu etkinleştirirler.
  • Sol alttaki tuş (fn) artık Emoji anahtarıdır.

Touch ID boyutlarına sahip Magic Keyboard

Yeni klavye, sayısal tuş takımı olmadan 241 g ağırlığında ve 279 x 114 x 11 mm (G / Y / D) boyutlarındadır.

Sayısal tuş takımıyla birlikte 367 gr ağırlığındadır ve 419 x 115 x 10 mm boyutlarına sahiptir. Bu, FCC tarafından yayınlanan verilere göre.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam tarafından tercüme.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/keyboard-touch-id-buy-price-specs-3803945/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...