mac

Teslimat Süreleri MacBook Pro Eksiklikleri Ortaya Çıktıkça Uzatıyor

Yeni MacBook Pro’lardan birini sipariş etmeyi düşünüyorsanız, gelmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Aslında, dizüstü bilgisayarınızı almanızın bir aydan uzun sürebileceğini ve gelecek yıla kadar bekleyebileceğinizi size bildirebiliriz.

Bakıyor İngiltere Apple mağazası Yazma sırasında, 14 inç MacBook Pro’nun (her iki renkte ve 8 ve 10 çekirdekli CPU’lu) dört başlangıç ​​yapılandırmasının tümü, 22 gün ile 29 gün arasında bir bekleme süresi olan 2-9 Aralık tarihleri ​​arasında teslimat tahminleri sunuyor. 16 inç Pro’nun altı konfigürasyonunun tümü aynı tahmini verir.

(Karşılaştırma için, altı sürümün tümü Macbook Air Bize tahmini tarihler olan 12-16 Kasım, sadece 2-6 günlük bir bekleme süresi veriyorlar.)

Ancak bir kez olsun, İngiltere’deki tüketiciler, transatlantik arkadaşlarına kıyasla hafif kalıyorlar. ABD Apple Store’da teslimat süreleri daha da uzun, müşteriler Ocak ayının başına kadar teslimat beklememeleri konusunda uyarıldı.

Neredeyse tüm yeni Apple ürünlerine (öngörülebilir) olan yüksek talebi bir kenara bırakırsak, uzun teslimat sürelerinin olası bir nedeni, şu anda elektronik endüstrisinin çoğunu rahatsız eden küresel çip kıtlığıdır. Dolayısıyla, yeni modellerin öncekilerden daha fazla talep görmesi şart değil.

İlgili bir notta, şu anda iPhone 13, iPad ve Apple Watch dahil olmak üzere diğer Apple ürünleri için uzun teslim süreleri var. Gerçekten de, geniş kapsamlı Noel kıtlığının, talebin arzı geçmesi ve dolayısıyla perakendecilerin önemli ölçüde indirim yapmak için çok az baskı altında kalmasıyla, ezici bir anlaşma sezonu yaratabileceğine dair korkular var.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-pro-shortage-3810397/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...