mac

Renkli MacBook Air’e İlk Bakış

Geçtiğimiz hafta Jon Prosser, renkli MacBook’ların Apple’daki işlerde olduğu haberini YouTube kanalı Front Page Tech (FPT) üzerinden sızdırmıştı. 10 Mayıs Pazartesi günü vizyona giren son bölümde, kaynaklarından aldığı bilgi ve resimlerden yola çıkarak daha fazla detay ekledi.

Bölümde Prosser, kaynağını korumak için yeni ürünlerle ilgili aldığı bilgilere dayanılarak oluşturulmuş görüntüleri paylaşıyor. Sahip oldukları bilgilere dayanarak bu görüntüleri oluşturmada çok fazla tahmin çalışması olduğunu kabul ediyor, ancak klavyedeki çerçevelerin ve tuşların beyaz olması gibi kesin olarak bildikleri özellikler var.

MacBook Air Blue

Prosser ayrıca alınan bilgilerin MacBook Pro şemasıyla eşleşmediğini de ortaya koyuyor, bu yüzden bunun yeni bir MacBook Air olduğundan emin.

Görüntüler, yeni Mac dizüstü bilgisayarlar için çeşitli özellikleri gösterir. Prosser, yeni MacBook’un mavi versiyonunun bir resmini gördüğünü, ancak aynı zamanda yeşil bir versiyonun da bulunduğunu söylüyor. Kaynağı, iMac’te kullanılan renklerin bu yeni MacBook için kullanılanlara “çok yakın, hatta aynı” olduğunu söyledi.

MacBook Air mavi tarafı

Görüntülere göre Apple, 2008’de piyasaya çıktığından beri MacBook Air’in ticari markası olan MacBook Air’in kama şeklinden vazgeçmiş gibi görünüyor. Yeni MacBook, USB-C soketinden biraz daha kalın kasa ile düz olacak. Prosser, MagSafe’in bu dizüstü bilgisayara bir dönüş yapıp yapmadığının net olmadığını belirtmesine rağmen, bunlardan iki tane olduğunu belirtiyor.

Prosser, bu yeni tasarımı en erken yıl sonuna kadar görmeyeceğimizi söylüyor.

Yeni MacBook Air hakkında bildiğimiz her şeyi söylentilerimizde okuyun.

Daha fazla bilgi için Front Page Tech’in son bölümünü izleyin.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/first-look-at-colourful-macbook-air-3804541/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...