Yazılım

Parler, App Store’a Geri Dönmeye Çalışıyor ve Başarısız Oluyor

6 Ocak’ta Washington’daki ABD Kongre Binası’nın fırtınasının ardından Apple, platformun Amerikan demokrasisine yönelik saldırıyı kışkırtmak ve planlamak için kullanıldığı iddia edildiği için Parler sosyal ağını App Store’dan yasakladı.

(İşin garibi, Apple’a Telegram’ı da yasaklamadığı için dava açıldı.)

Parler, o zamandan beri hayatta kalma çabasında bir dizi değişiklik yaptı. Örneğin, yeni bir içerik yöneticisi tuttu: neoliberal Amy Peikoff, bir ateist, Ayn Rand hayranı ve Donald Trump’ın açık sözlü eleştirmeni.

Belki de bu değişikliklerin yeni bir sayfa açmanın kanıtı olarak alınacağını ümit eden Parler, kısa süre önce App Store’a yeniden kabul edilmek için başvuruda bulundu. Ancak Bloomberg, Apple’dan büyük bir hayır aldı.

Bloomberg, Apple’ın geliştiricilere gönderdiği e-postaları gördü; burada Parler, Nazi sembolizmi ve etnik köken, din ve cinsel yönelim temelli nefret gibi ayrımcı içeriği denetleme konusunda Parler’ın App Store kurallarına uymaya pek yakın olmadığını yazıyor.

Apple, diğer şeylerin yanı sıra, gamalı haçları olan kullanıcılara profil resimlerinde gösteren ekran görüntüleri eklemiştir.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...