Yazılım

macOS Monterey Ciddi Bir Bellek Hatasıyla Vurdu

macOS 12 Monterey, sistemde boş belleğin bitmesine neden olabilecek bir bellek yönetimi hatasına sahip gibi görünüyor. Hatayla karşılaşırsanız, uygulamaları kapatmaya zorlamanız veya Mac’inizi yeniden başlatmanız gerekir.

9to5Mac sorunu dün (1 Kasım) bildirdi, ancak fark edildi ve 28 Ekim gibi erken bir tarihte Twitter’da bildirildi. ‘Sisteminizde uygulama belleği tükendi’ yazan bir hata mesajının beklenmedik görünümünde kendini gösterir.

Hata, hem geçen hafta satışa çıkan yeni MacBook Pro modellerinde hem de eski bilgisayarlarda ortaya çıktı. Burada Macworld’de, ara sıra Intel destekli bir iMac’te sorunu gördük, bu nedenle yalnızca Apple Silikon makineleriyle sınırlı görünmüyor.

Sorunun özü, söz konusu uygulamanın kimliği tutarlı olmasa da, giderek daha fazla bellek kullanmaya başlayan bir uygulamadır. Mail, Pages ve Final Cut Pro ile ilgili raporları gördük ve bizim durumumuzda onlarca gigabayt kullanan Müzik’ti.

Bu hiçbir şekilde Monterey ile bildirilen ilk sorun değil: dün USB hub’larıyla ilgili bir sorunu ele aldık. İşletim sistemlerinin büyük yeni sürümleri genellikle, nispeten küçük bir beta testi kullanıcı tabanından vahşi milyonlarca Mac sahibine geçişin neredeyse kaçınılmaz sonucu olan diş çıkarma sorunları ile karşı karşıyadır.

macOS Monterey merkezimizde en son bildirilen hataları ve umarım bunlara ilişkin çözüm ve düzeltme haberlerini takip edebilirsiniz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macos-monterey-memory-bug-3810069/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...