mac

M1 Max, Mac Pro’da £6k/$6k Grafik Seçeneğini Yendi

Belleği paylaşan CPU ve GPU çekirdeklerine sahip bir dizüstü bilgisayar çipini, neredeyse 6.000 £ / 6.000 $ maliyeti olan 300 watt’lık bir grafik kartına karşı koymak. Bu sadece kötü sonuçlanabilir, değil mi? Pahalı grafik kartı için!

Özellikle M1 Max modeli için maliyetten korkabilirsiniz, ancak 14 inç veya 16 inç MacBook Pro satın almak aslında bir pazarlık olarak görülebilir. 32 grafik çekirdeği, kıyaslamalara göre çok iyi bir iş çıkarıyor.

Affinity Photo’nun baş geliştiricisi Andy Sommerfeld, yeni MacBooks Pro’da testler yaptı ve Apple’ın yeni makinelerinde çalıştırıldığında uygulamasının kıyaslamalarını, inşa edilmiş yaklaşık 6 bin £ / 6 bin dolarlık üst düzey grafik kartı AMD Radeon Pro W6900X’inkilerle karşılaştırdı. 12 çekirdekli bir Mac Pro’ya dönüştürün. Apple, bu kartı Mac Pro için sipariş üzerine üretim seçeneği olarak sunuyor ve bu da makinenin maliyetine 5,600 Sterlin/5,600 Dolarlık ekstra bir ücret ekleyen 5,499 Sterlin/ 5,999 Dolarlık makinenin maliyetini artırıyor. Apple ayrıca modülü 6 bin £ / 6 bin $ karşılığında ayrı olarak satıyor.

Karşılaştırmaları, daha uygun fiyatlı MacBook Pro’nun 300 watt’lık GPU’su ile üst düzey masaüstünü yenebileceğini gösteriyor.

M1 Max üç avantaj sunar: yüksek bilgi işlem performansı, yüksek dahili bant genişliği ve GPU’dan ve GPU’ya hızlı aktarım. Bu nedenle, Apple’ın yeni SoC’si, @affinitybyserif Photo Benchmark ile şimdiye kadar ölçülen en hızlı GPU’dur.

Intel’den yeni çekirdek yongaları buna ayak uydurabilir

Bununla birlikte, Winfuture, Intel’in yeni Alder Lake yongası olan i9-12900HK’nin toplam on işlemci çekirdeği (sekiz adet) ile donatılmış bir ön seri modelin testlerinde M1 Pro ve Max’in hemen önünde olduğunu CPU kıyaslamalarında bildiriyor. yüksek performans için, iki verimlilik için).

14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/m1-max-beats-graphics-mac-pro-3809901/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...