iphone

İş hayatında iPhone


Şirket ortamında iPhone

İş hayatında iPhone Şirket ağlarına güvenli erişim, rehberler, özel uygulamalar ve Microsoft Exchange desteğiyle iPhone işe gitmeye hazırdır. iPhone’u iş amaçlı kullanma hakkında ayrıntılı bilgi almak için, www.apple.com/iphone/business adresine gidin.


Mail, Kişiler ve Takvim

iPhone’u iş hesaplarınızla kullanmak için, şirketinizin gerektirdiği ayarları bilmeniz gerekir. iPhone’unuzu şirketinizden aldıysanız, gereksiniminiz olan ayarlar ve uygulamalar önceden yüklenmiş olabilir. Bu sizin özel iPhone’unuz ise, sistem yöneticiniz girmeniz için size ayarları sağlayabilir veya sizi, sahip olmanız gereken ayarları ve uygulamaları yükleyen bir mobil aygıt yönetimi sunucusuna bağlayabilir.

Kurumsal ayarlar ve hesaplar genellikle konfigürasyon profillerindedir. Size e-postayla gönderilmiş veya bir web sayfasından indirilmiş bir konfigürasyon profilini yüklemeniz istenebilir. Dosyayı açtığınızda, iPhone profili yüklemek için izninizi ister ve profilin içeriğiyle ilgili bilgi görüntüler.

Çoğu durumda, sizin için hesap ayarlayan bir konfigürasyon profilini yüklediğinizde bazı iPhone ayarları değiştirilemez. Örneğin şirketiniz, eriştiğiniz hesaplardaki bilgileri korumak için Otomatik Kilit’i açıp bir parola ayarlamanızı gerektirebilir.

Profillerinizi Ayarlar > Genel > Profiller bölümünde görebilirsiniz. Bir profili silerseniz, şirketinizin sağladığı veya size indirttiği özel uygulamalar da dahil olmak üzere profille ilişkili tüm ayarlar ve hesaplar da silinir. Profili silmek için parolaya gereksiniminiz varsa, sistem yöneticinize danışın.


Ağ erişimi

VPN (sanal özel ağ), şirketinizin ağı gibi özel kaynaklara Internet üzerinden güvenli erişim sağlar. iPhone’unuzu belirli bir ağa erişecek şekilde ayarlayan VPN uygulamasını App Store’dan yüklemeniz gerekebilir. Gereksinim duyduğunuz uygulamalar ve ayarlar hakkında bilgi için sistem yöneticinize danışın.İş hayatında iPhone


Uygulamalar

Yerleşik uygulamalara ve App Store’dan edindiğiniz uygulamalara ek olarak şirketiniz belirli başka uygulamalara sahip olmanızı isteyebilir. Şirketiniz, size App Store için önceden ödenmiş bir kod sağlayabilir. Kodu kullanarak uygulamayı indirdiğinizde, uygulamayı sizin için satın alan şirketiniz olsa bile uygulamanın sahibi siz olursunuz.

Şirketiniz, size bir süreliğine atayıp ama şirketin elinde bulunduracağı App Store uygulama lisansları da satın alabilir. Bu uygulamalara erişebilmek için şirketinizin programına katılmaya davet edilirsiniz. iTunes hesabınızla kayıt olduktan sonra, bu uygulamalar size atandığında onları yüklemeniz istenir. Bu uygulamaları App Store’daki Satın Alınanlar listenizde de bulabilirsiniz. Bu şekilde edindiğiniz bir uygulama şirketiniz tarafından başka birisine atanırsa silinir.

Şirketiniz, App Store’da olmayan özel uygulamalar da geliştirebilir. Bu uygulamaları bir web sayfasından yüklersiniz veya şirketiniz taşınabilir aygıt yönetimini kullanıyorsa, uygulamaları kablosuz olarak yüklemenizi isteyen bir bildirim alırsınız. Bu uygulamalar şirketinize aittir; konfigürasyon profilini silerseniz veya iPhone ile taşınabilir aygıt yönetimi sunucusunun ilişkisini keserseniz silinebilir veya çalışmamaya başlayabilir.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...