iPhone

iPhone’lar Fiyatlarını Android’lerden Daha İyi Tutuyor: Çalışma

Yeni iPhone’unuzu birkaç yıl içinde satmayı düşünüyorsanız, tekrar yükseltmek için şanslısınız. Android akıllı telefonlar, iki yıl sonra orijinal fiyatın yalnızca yüzde 40’ı değerinde değerini daha hızlı kaybederken, iPhone’lar daha kararlı.

Bir akıllı telefondaki dört basamaklı bir fiyat etiketi, üreticinin aklı başında olup olmadığı konusunda artık internette hararetli tartışmalara yol açmıyor. İPhone 12 Pro Max ve en yeni Galaxy S21 gibi cihazlar için yüksek bir fiyat bekleniyor.

Çok fazla harcamak istemiyorsanız, fiyatın düşebileceği varsayımıyla satın almadan önce birkaç ay beklemeyi düşünebilirsiniz. Android telefonlarda durum bu olabilir, ancak iPhone’un bu kadar kısa bir süre içinde fiyat düşüşü görmesi pek olası değil.

ABD’li akıllı telefon satıcısı BankMyCell bu eğilimi doğruluyor. BankMyCell, belirli akıllı telefonların fiyatlarının iki yıl içinde nasıl gelişeceğini tahmin etti. Bir Android cihazının pazarda bir yılın ardından başlangıç ​​değerinin% 33’ünü kaybedeceğini tahmin ediyorlar. Aynı zamanda iPhone sadece% 17 kaybedecek.

İki yıl sonra, bir Android cep telefonu değerinin neredeyse% 62’sini kaybederken, iPhone’un maliyeti yaklaşık üçte biri daha az.

Dört yıl sonra, tabii ki, tüm cihazlar başlangıç ​​fiyatının sadece bir kısmına mal oluyor, ancak burada da farklılıklar var: Android telefonlar, orijinal değerlerinin neredeyse% 20’si ile alınıp satılırken, iPhone’lar en az% 35’tir.

BankMyCell, araştırmada özellikle iPhone 11 ve Galaxy 20 serisine bakıyor ve her ikisi de trendi doğruluyor. Örneğin, 2020’de iPhone 11, değerinin% 13’ünü kaybederken, Galaxy S20’nin fiyatı% 35’e düştü.

İPhone SE, kuralın biraz istisnasıdır. Görünüşe göre ucuz iPhone, satışlarının ilk 8 ayında orijinal değerinin neredeyse% 40’ını kaybetti. Bu, bütçe Android telefonlarının kaderi ile daha uyumludur.

iPhone SE ana düğmesi

Apple cihazlarının fiyatlarının yıllar içinde sabit kalmasının birkaç nedeni var. Bir yandan, iPhone’lara Android kampındaki rekabetten çok daha uzun süre güncellemeler sağlanıyor. Örneğin, Apple, 2014 iPhone 6 kullanıcılarının COVID izleme uygulamasını kullanabilmesi için Aralık 2020’de iOS 12 için bir güncelleme yayınladı. İşletim sisteminin kendisi iki yaşında ve onunla uyumlu cihazlar beş ila altı yıldır piyasada.

Daha iyi bir güncelleme politikasına ek olarak, diğer faktörler de kullanılan cihazların fiyatını etkiler. Apple’ın en son modellerinin fiyatı, Android muadilleri kadar hızlı düşmez, ancak Apple’ın nispeten katı fiyatlandırma politikasının bir etkisi vardır: İndirimler varsa, bunlar doğrudan Apple’dan değil, kendi marjlarından vazgeçen perakendecilerden gelir.

İPhone’unuzu nasıl satacağınızla ilgili tavsiye için okuyun: iPhone’unuzu en iyi fiyata nasıl satabilirsiniz.

Eski iPhone’unuzu satmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu da tartışıyoruz.

Daha sonra hangi telefonu satın alacağınızla ilgili tavsiye almak için iPhone Satın Alma Kılavuzumuzu okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphones-vs-androids-price-3800878/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...