iphone

iPhone Pusula

İlk bakışta Pusula

iPhone Pusula ‘da Yön bulun, enlem ve boylam bilgilerinizi görün, yüksekliği bulun veya eğimi ölçün.

iphone tr COMP overview

  • Pusula, iPhone’un işaret ettiği yönü bildirir. Yüzünüzün dönük olduğu yönü bulmak için, iPhone’u düz tutun ve Ana Ekran düğmesi size yakın olacak şekilde iPhone’u sizden uzağa doğrultun. Hizalamayı kullanmak için, ikinci sayfaya kaydırın.iPhone Pusula
    Konumunuzu görme: O anki konumunuzu görmek için, Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümüne gidin ve Konum Servisleri’ni ve Pusula’yı açın. Konum Servisleri hakkında daha fazla bilgi için, bakınız: Gizlilik.
  • Rotanızda kalma: Şu anki istikamete kilitlenmek için ekrana dokunun, sonra rotadan çıkıp çıkmadığınızı görmek için kırmızı bandı takip edin.iPhone Pusula
  • Önemli: Pusulanın doğruluğu manyetik veya çevresel parazitlerden etkilenebilir; iPhone kulaklığında bulunan mıknatıslar bile sapmaya neden olabilir. Sayısal pusulayı yalnızca temel navigasyon yardımı için kullanın. Hassas konum, yakınlık, mesafe veya yön belirlemede ona güvenmeyin.

Aynı hizada

iphone tr COMP level

  • Hizayı gösterme: Pusula ekranında sola kaydırın.
  • Düz asma: iPhone’u bir resim çerçevesine veya başka bir nesneye doğru tutun, sonra yeşil görünceye dek nesneyi döndürün. Gerçek hizalama için, sapma siyah arkaplanda görüntülenir. Arkaplan kırmızıysa (göreceli eğimi belirtir), yeniden siyaha değiştirmek için ekrana dokunun.
  • Masayla hizalama: iPhone’u masanın üzerine düz koyun.iPhone Pusula
  • Eğimi ölçme: iPhone’u ölçmek istediğiniz yüzeye doğru tutun, sonra eğimi yakalamak için ekrana dokunun. İstediğiniz eğim siyahla, sapma kırmızıyla gösterilir. Standart hizalamaya dönmek için yeniden dokunun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...