iPhone Kulaklık Soketi Tamiri

iPhone Kulaklık Soketi Tamiri

tarafından | Kas 23, 2022 | 1 Yorum

iPhone Kulaklık Soketi çalışmıyor sorunu, pek çok kullanıcının başına gelen can sıkıcı bir durumdur. Yeni iPhone modellerinde 3.5 mm kulaklık girişi bulunmasa da, bu kullanışlı ses bağlantı noktasına sahip milyonlarca iPhone var. Kulaklık girişi çalışmayan bir iPhone, iPad ya da iPod touch sahibiyseniz, bu yazıda yer vermiş olduğumuz çözüm yolları size yardımcı olabilir.

iPhone’larda kulaklık girişinin çalışmamasına neden olabilecek birden çok sebep olabilir. IPhone kulaklık girişi sorunu, kulaklıktan hiç ses gelmemesi ya da tek kulaklıktan ses gelmesi biçiminde ortaya çıkabilir.

iPhone kulaklık girişi çalışmıyor sorununu çözmenin, sorunun neden kaynaklandığına göre değişen birkaç yolu vardır.

 

iphone kulaklık

Kontrol etmeniz gerekli olan ilk şey, kulaklığın çalışıp çalışmadığıdır. Çoğu zaman sorun kulaklık girişinden değil, kulaklıklardan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple, kulaklıklarınızı başka herhangi bir cihaza takarak çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmelisiniz. Birden fazla kulaklığınız var ise, iPhone kulaklık girişinin çalışıp çalışmadığını da hızlı bir biçimde test edebilirsiniz.

IPhone Kulaklık Girişi Çalışmıyor Sorunu İçin Yazılım Çözümlerini Deneyebilirsiniz

iPhone’unuzda kulaklık girişinin çalışmamasına sebep olan bir yazılım sorunu olabilir. Bunu test etmek için, iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyin. Aynı zamanda hard reset atmayı da deneyebilirsiniz. Ayrıca cihazınızın medya ses seviyesinin açık olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Cihazınızın Bir Bluetooth Cihazı ile Eşleşmiş Olup Olmadığını Kontrol Edin

iPhone’unuz bir Bluetooth hoparlörüne ya da diğer bir AirPlay cihazına bağlıysa, ses o cihaza gönderiliyor olabilir. Bu durumda kulaklıklarınızdan hiçbir şey duymazsınız. Deneti Merkezi’ne gidip Ses simgesine dokunarak iPhone’unuzun diğer bir  cihaza ses gönderip göndermediğini kontrol edebilirsiniz. Onay işareti değişik bir  cihazdaysa, ses o cihaza gönderiliyordur. Bunu iptal etmek için önce AirPlay butonuna, daha sonra kulaklık seçeneğine dokunun.

 

Kulaklık Girişini Temizleyin

3.5 mm kulaklık girişi toz ve tüy girmesine maruz kalacak kadar geniş bir giriştir. Kulaklığınızı girişe tam olarak takamıyorsanız, buna bir yabancı madde ya da toz birikmesi neden oluyordur.

Kulaklık girişi bir biçimde kirlendiyse, kulaklık ile cihaz arasında bağlantı kurulmaz ve bağlantı noktasını kullanamazsınız. Kullanmadığınız bir diş fırçası kullanarak, kulaklık girişini kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca kulaklık girişinin çerisine> basınçlı hava uygulayarak da gerekli temizliği yapabilirsiniz.

iPhone Kulaklık Soketi çalışmıyor sorunu sizin için çözüldüyse, hangi yöntemi kullandığınızı aşağıda belirtilen yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Aygıtınızı onarıma hazırlama

Türkiye’de Apple’dan veya Apple Yetkili Satıcılarından yeni bir iPhone aldığınızda aygıtınızın IMEI numarası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından kaydedilir. iPhone’unuzu Türkiye dışındaki bir Apple yetkili satıcısından satın alırsanız veya yurt dışında değiştirirseniz, Türkiye’deki bir hücresel ağ üzerinde kullanabilmek ve onarım ile servis olanaklarından yararlanabilmek için aygıtınızı kaydettirmeniz gerekir.

 

  • iCloud veya iTunes’u kullanarak iPhone’unuzu yedekleyin. iPhone’unuzu sıfırlamamız veya değiştirmemiz gerekirse içeriğinizi geri yüklemek için bu yedeklemeye ihtiyacınız olacaktır.
  • Apple Kimliğinizi ve parolanızı bildiğinizden emin olun.
  • iPhone’unuzda bir SIM kart varsa bunu çıkarın ve saklayın.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları: iPhone’unuzu Türkiye dışından satın aldıysanız aygıtın e-Devlet web sitesinde kayıtlı olduğundan emin olun.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar: iPhone’unuzu Türkiye dışından satın aldıysanız geçici e-Devlet kaydı için Türkiye’de bir mobil iletişim operatörüne başvurun.
  • Servis alırken kablolarınızı ve diğer aksesuarlarınızı teslim etmeyin.
  • iPhone’unuzu servise nasıl hazırlayacağınızla ilgili ayrıntılı yönergelerimize bakın.
Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...